įgargažėti

gargažė́ti, -ė́ja, -ė́jo. ruplėti, eižėti, šerpetotis, raukšlėtis: Seno medžio luoba gargažė́ja. Par pagadą molynė gargažė́ja (džiūsta) .
apgargažė́ti. apskresti, apaugti kuo nors: Apgargažė́jo purvu ratai. Medis iš senumo apgargažėjęs.
įgargažė́ti. įrumbėti, įskresti, įjuosti: Rankos baisios – įgargažė́ję nuo darbo.
sugargažė́ti.

1. surumbėti, susiraukšlėti: Buvo jų pūslėti delnai, sugargažėjusios rankos. Čia kažin koks akmuo sugargažė́jęs, gal iš kalvės? Pavasarį tai dažnai blauzdos sugargažė́ja, kad tik kiek gauna sušlapti. Nuo akmenų rinkimo visos rankos sugargažė́ja. Nuog darbo ir namų ruošos sugargažėjusios rankos, kad neduoda nei prijudyt. Seno beržo žievė esti sugargažė́jusi. Ale tai sugargažė́jęs medis – net kirvis nelenda. Jo visas veidas sugargažė́jęs (susitraukęs) nuo raukšlių. Išmirkę batai sugargažėjo prie ugnies.

2. kreivai suaugti, susisukti: Aplinkui keli sugargažė́ję, ožkų apgraužti žilvičiai. Kasmet tie kiškiapalaikiai nugraužia viršūnę obeliotės – sugargažė́ja drūtgalin, ė aukštyn nebeauga. Burokai teip sugargažėję, teip negražiai išaugę, kad niekam neverti. Ir ji jau sugargažė́jo, už vyro išejusi.
užgargažė́ti. purvais, nešvarumais apaugti: Nei pirtin eina, nei prausiasi, visas kūnas užgargažė́jęs. Žiūrėjo į mano suskilusias, purvu užgargažėjusias kojas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'igargazeti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x