įgaivinti

gaivìnti, -ìna, -ìno. daryti gajų; stiprinti; guosti; ugdyti; gydyti: Šaltas vanduo gaivìna žmogų. Jis jautėsi labai tvirtas ir karingas, tarsi kokio gaivinančio vandens atsigėręs. Vėl visus gaivina linksmybė. Kas dvasią gaivintų, jei dainiai tylėtų? Tautos dainele, tu gaivinai per ilgus amžius mūsų sielą. Ji užmigo saldžiu, gaivinančiu miegu. Gaivìnk [ugnį],
kol neužgeso. Vis gaivinantys saulės spinduliai yra ynu pajudinimu jų. sulos. Gaivink reikalingu lytu ir rasa mūsų javus, žoles ir lapus. Apalpusią moterį gaivìna. Tu užmuši ir gaivini. Seną žmogų ramink, naujį. gaivink. Gaivinkitės jau, prūsai, jūs ikšiol apsmūtnyti.
atgaivìnti. atgai•vinti. padaryti, kad atgytų, atsigautų: Su tokia trąša greitai medį atgaivino. Reikia tuojau atgaivinti agitacinį darbą. Atgaivinti slopintą kultūrą. Atgaivinti mokslą. Pavasaris, rodos, žmogų atgaivìna. Pirty garų buvo gavęs, led atgaivìnom. Išgerčia burna upės vandenėlį, kad atgaivinčia rūtų vainikėlį. Tau atgaivinsiu skaistų veidelį. Lietus atgaivìno žemę. Atgaivinaũ silpną gyvolį, t. y. į stiprumą atvariau. Mirštantį atgaivìnome. Nubrauktus linus atgaivìna (sudrėkina) išmėčiodami kluone. Boba liežuviu ir numarina, ir atgaivina. Turi bėgt ir šokinėt, kad sušiltų kaulai ir atsigaivintų kraujas. Norėtume suprasti savo garbingąją senovę, mokslo ir meno priemonėmis ją atsigaivinti. Po valandai ligonis pradėjo atsigaivinti. Pailsęs atsigaivìno jau. Atsigaivìnk šaltu vandeniu. Užlijo lietus, gal da linai atsigaiviñs. Palijo, žolė atsigaiviñs. Ronos atsimigaivino.
įgaivìnti

1. padaryti, kad įsigautų; įdiegti: Su tokia sunkia proce įgaivintas diegelis jau teip jaunas apžėlė piktžolėmis. | Tas apsakymas įgaivino many mažą viltį. | Kol aš tą ugnį įgaivináu, buvo didžiausia bėda. Vėjas įgaivino anglis, ir užsidegė troba. Kurk nu vėjo pusės, tujau įgaivìns.

2. prasigyventi, pasitaisyti.
išgaivìnti.

1. išgydyti: Mintis, kad jis gyvas, išgaivindavo jos širdgėlą.

2. iš ko gyventi, išlaikymą turėti.
nugaivìnti. prarasti, netekti: Nenugaivinkite savyje vilties.
pagaivìnti. padaryti, kad atsigautų, pastiprinti: Šie, tais žodžiais pagaivinti, nubenga [pievą pjauti]. Jautį ant dobilų pagaivìno (pašėrė, papenėjo) ir išvedė parduoti. atsigauti, pasitaisyti.
prigaivìnti. prigydyti: Musė kandiklė prigaivina pragaro rauples, apkrėsdama jomis žmones. Daržus prigaiviñs lytus.
sugaivìnti. sustiprinti: Žinia tėvelių sveikatą sugaiviñs. Mažu susigaiviñs tie barščiai.
užsigaivìnti nudvėsti: Jau katinas užsigaivìno.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'igaivinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x