įgainioti

gáinioti, -ioja, -iojo. gainióti, -iója, -iójo vaikyti, vejoti, varinėti: Su skalikais žvėris gainiojo. Gainioja nuo savęs vaikus. Kam tu gainióji vištą? Gainiók stalgų veršį. Gáiniok vištas nuo lysių. Vieną kartą žmogus atrado lapę, ano žąsis begainiójančią. Kas ten gainiója arklius po dirvoną? Šuva kiškį po lauką gáinioja. Ans mane gainiója par kiaurą dienelę. Gaspadinė greita buvo, kad mane gainiójo. Aš bėgsiu į daržą, o tu gainiók duoną (vaikyk muses nuo duonos), kad musėlės neterštų. Senelis ėmė gainioti vaikus. Gáiniok (sek), kur jis eis. Geras piemuo, regėdams avelę. vilko gainiojamą, aną užstoj. Vėjas baltą smėlį gainioja. Tuščiuose soduose vėjas gainiojo lapus. Dangaus debesėliai tartumi kits kitą gainiojo. Vėjas gainiojo ir sklaidė rūką. Sušilo kaip varles gainiojęs. Dievą kišenėj nešio', o velnią po laukus gainio' (pamaldus, bet bjaurus, negeras) . Vieną gainiosi, kito nustosi. Du zuikiu vienkart gainiodamas, nė vieno nenušausi. Vaikai gainiojosi su šunimis. Vaikai gainiójos viens kitą. Vaikai besigainiodami ir susipeša. Kačiukai gáiniojasi po aslą. Nepjauk uodegos [arkliui],
geriau muses gainiósis. Šokta į kiemą žaisti, gainiotis su žiužiu. Gainiójosi gainiójosi tą arklį, bet nepriginė lauke. Su badais gainiojas (ginasi bado, pabadauja) .
apgáinioti. apvaikyti: Apgainiók bimbalus nu karvės.
įgáinioti.

1. įvyti, įvaryti: Įgainiotas.

2. įvarginti gainiojant: Mumis įgainióti nori.
išgáinioti. išvaikyti: Vaikus išgainiójo į svietą. Išgáiniokit, vaikai, laukan kates. Lova minkščiau paklota, musės išgainiotos. Lietus išgainiojo susirinkusią minią. Vėjas išgainiójo stogą (išpešė) pietų pusė [je].
nugáinioti.

1. nuvaikyti: Aš tuos vilkus nugainiojau, tą bitelę susigavau ir nešuos. Pradėsiu dundėti, trankytis, tai visus girios žvėris nugainiosiu. Laikas pažvelgt į tiesos šviesą, sapnus nugainioti. Ir saulė jau nusigainiojo rūkus.

2. nuvarginti gainiojant: Kam tą vaiką taip nugainiójai?. Pri mašinos per dieną taip nusigáiniojau, kad ir galvos nejuntu.

3. pamesti, numėtyti: Piemuo vakar mano karvę nugainiojo (ganydamas pametė), šiandien dar tik suradau. Nugainiojo kirvį kažkur, dabar pats neberanda.
pagáinioti. pavaikyti: Atlėkė šuniukas, pagáiniojo pagáiniojo viščiukus ir vėl nubėgo. [Vienas brolis] pristojo prie virėjo rendelių šveisti ir pagainiojamuoju (pasiuntiniu) būti. Einam, vaikai, pasigainióti.
pragáinioti. pravyti, pravaikyti: Pravarinėjau, pragainiójau karvę, ir atsileido išpūtimas. išgainioti: Visus iš savo žemės pragainiojant.
prigáinioti. gainiojant prikamuoti: Barbutė kaip prigainiotas viščiukas žiopčiojo į fotelį įkritus.
sugáinioti.

1. suvarinėti, suvaikyti: Eik sugáiniok gyvulius tvartuosna. Vėjus laukuose nesugainiosi. Da mes šiaip teip dobilus prieš lietų sugainiójom (suvežėm) .

2. suprasti, supaisyti: Kas tų šokių vardus sugainiós, kokie senovė [je] buvo šokami. Sunku sugáinioti jo visus norus – kaži ko jis norėtų, jei tik gautų. Jie nori visas pasaulio gudrybes sugainioti.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'igainioti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x