išstabarėti

stabarė́ti, -ė́ja, -ė́jo.

1. augti į stabarus, virsti stabaru, kietėti, medėti: Peraugusi žolė stabarė́ja. Poetas mėgdavo sakyti, kad jam jaunystė jau praėjo, kad jis jau stabarėja.

2. darytis nekintamam, nekaitomam: Senosios žodžių formos stabarė́ja. Sudėtinį pažyminį sudaro tokie būdvardžio su kitais žodžiais junginiai, kurie yra linkę stabarėti.
apstabarė́ti. pasidaryti nekintamam, nekaitomam: Pusdalyvio formos tarmėje palyginti negausios. Be to, jos gerokai apstabarėjusios. Apstabarėję žodžių junginiai eiti kelią, keliauti kelią.
išstabarė́ti. išaugti į stabarus, sukietėti, sumedėti: Žolė išstabarė́jo – reikė anksčiau pjaut.
sustabarė́ti.

1. išaugti į stabarus, sukietėti, sumedėti: Kai žolė sustabarė́ja, gyvuliai teip nebeėda. pasidaryti nelanksčiam, sustirusiam: Jo rankos pamėldavo, pirštai sustabarėdavo.

2. pasidaryti sustingusiam, nebeprogresuoti: Literatūra sustabarėtų, jei liktų kurčia savo meto idėjoms. Sustabarėjusios dorovės normos.

3. pasidaryti nekintamam, nebekaitomam: Kai kurie iš šių pasakymų taip pat yra artimi sustabarėjusiems junginiams. Senosios [žodžių lytys] yra daugiau sustabarėjusios. Sustabarė́jęs linksnis.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isstabareti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x