iššaukimas

šaukìmas. šaukìmasis. → šaukti:

1. Ne tiek bėdos, kiek šaukìmo. Tų vaikų i grobai turia išsitempti nu šaukìmo. Visą šaukìmą girdėjau. Nuo laivo dangčio girdėjosi nežmoniškas šaukimas ir džiaugsmingas klyksmas. Visi prapliupo skandaliu juoku ir tokiuo katučių plojimu, tokiuo šaukimu. Jetau, kas do šaukimẽlis buvo! Begeresniai su šventa burtinyke gaidį valgyti neig bažnyčio [je] šaukimo žekų klausyti (glausyti). Eš balsą (šaukimą) padariau. Koks šaukimas, toks atsiliepimas.

2.

3. Motynos šaukìmo neklausė ir išejo niekais. A daba vaikai bijo tėvų šaukìmo?! Toks pačios šaukìmas – vyruo galvą išėdė. Žemaičių diduomenę su kunegais sutaikino ir šaukimą nutildė.

4.

5. Atėmė žemės gabalelį – kas šaukìmo buvo! Kas buvo verksmo ir šaukimo, užvis motinos, negaliu apsakyti.

6. → šaukti 9: Žmonės tai ir indultą išsiima. Išsiima, sumoka kapeikas, ir nei užsakų, nei šaukimų.

7. → šaukti 11: Niekas jo šaukìmo (balso, prašymo) negirdėjo. Koks be klegesys, kita kitos vardais be šaukìmas! Itai ne motinos šaukìmas. Sena, kurčia [motina],
tai mano šaukimo negirdi ir neatsiliepia. Šito šaukimo nereikėjo jiems dviejų sykių kartoti. Nei mielos motulės tenai šaukimas: pilkųjų gegiulių te kukavimas.

8. → šaukti 12: Šaukìmas (stoti) teisman. Ūgio jis buvo didelio, metų irgi turėjo, vyras gerokai jau po šaukìmo (ėmimo į kariuomenę) . Giminių ir savo draugų pakurstytas, jis ėmė ir prieš pat šaukimą į kariuomenę vedė.

9. dokumentas, kuriuo šaukiama kur: Neilgai aš galėjau į namus pasilikti: gavau šaukìmą į kariuominę. Įnešė anam šaukìmą [į karą],
didliai išsigando. Kraują tai paims [ambulatorijoje],
sakė, ateit be šaukìmo. Šaukìmą kokį pasiųs, tada bus egzaminai. Laikas jau seniai keliaut į tėvynę (mirti), ale šaukìmo negaunu. Gyvenk, kol gausi šaukìmą į kapą. Ateina šaukìmas (laikas mirti) – neatsišauksi.

10. → šaukti 14: Išklausyk mano šaukimą. Šaukimas mūso tegul taviep ateina.

11. → šaukti 16; vardas, pavadinimas: Mūsų mylimoja dukrelė pasakė mano šaukìmą. Visokių paukščių – visokių šaukìmų yra.

12. → šaukti 17: Vyrai, dabar mano šaukìmas! Paėmiau čirvų – šaukìmas yra.

13. → šaukti 20: Nelygu šaukimas: ir gaidys vištą šauka.

14. tolio matas – nuotolis, per kurį galima susišūkauti, girdėti šaukiantį: Tikt gerą šaukimą yra nuo mūsų. Ar toli? – Šaukìmas geras, t. y. gal susišaukti. Du žmonys atsisto [ja] i šauka: kiek tolumo girdės, ta (tai) toks tolumas – vienas šaukìmas. Įsikūrė vienkiemiūse par gerą šaukimą nu kits kito. [Vaikai] reikiant kad ir speiguotie basi par kelis šaukimus pri susiedų subėgiojo. Norėtumbime. keturias dešimtis mylių ing vieną šaukimą apgręžt.
apšaukìmas. → apšaukti:

1. Bėda sugyvent, jeigu apšaukìmas be tvarkos.

2.

3. → apšaukti 4: Apišaukimas. Jis vienąkart apišaukė tokį apšaukimą. Petrui. duoti raktai, tai est galybė iždavinėjimo ir apšaukimo tiesų.

4. → apšaukti 5: Turite už apšaukimą vagiu atlyginti. gero vardo netekimas, gėda: Apsišaukìmas su tokiu piemeniu prasidėt!

5. → apšaukti
6.

6. → apšaukti 8: Viščiukų be apšaukìmo nebūs. Už apšaukimą jaučio savininkas du litu ima.
atšaukìmas. → atšaukti:

1. Atšaukimas, balsas atsiliepąsis (aidas) .

2.

3. → atšaukti 9; apeliacija: Jei neduosi atšaukìmo, tai eisi sėdėt!. Tuodu padavė atsišaukimą, bet Tilžės sūdžia tą pačią bausmę patvirtino. Šv. Tėvas priimdinėjo atsišaukimus iš visos bažnyčios.

4. → atšaukti
11. Iš visų kraštų palinksminą atsišaukimai iki mūsų atėjo. Kaip išgavus prielankų atsišaukimą nuo vietinės administracijos.

5. → atšaukti 13: Atšaukimas netiesos. Gandų atšaukìmas. Spaudos draudimo atšaukìmas. Deputato atšaukimas. Kreditų atšaukimas. Atšaukìmo [aliarmo] nė negirdėt – tik viauktelė [jo] sykį [sirena].

6. viešas kreipimasis žodžiu ar raštu; lapelis su tokio kreipimosi tekstu: Atsišaukìmas į gyventojus. Atsišaukimai kreipė darbininkus į kovą prieš carizmą dėl politinių laisvių, dėl socialistinės santvarkos. Baigęs pamokslą, Mackevičius perskaitė sukilimo vadovybės atsišaukimą. Jie atsišaukimus spaudė ir platino. Stalnyčioje buvo sudėti atsišaukimai, arba proklemacijos.
iššaukìmas.

1. → iššaukti 1: Iššaukìmas, aiškus iškalbėjimas. Ir išejo ižšaukimas iš abazo, kad nusileidė saulė.

2. → iššaukti
3.

3. → iššaukti 7: Pardavimai per iššaukimą (varžytynės) .

4. → iššaukti 10: Po pietų dažnai būdavo iššaukimų į namus, o kartais tekdavo ir toliau į apylinkę išvykti. Liudytojo iššaukimas. Automatinio iššaukimo įrenginys.

5. → iššaukti
12.

6. → iššaukti
13.

7. → iššaukti
14.

8. → iššaukti 15: Tiesų ižšaukimas.
nušaukìmas.

1. → nušaukti 2: Susiėjimas užbaigtas su nušaukimu ciesoriui.

2. → nušaukti
3.

3. → nušaukti
7.

4. pavadinimas: Nuo senovės toks nušaukìmas. Soda tą nušaukìmą gavo jau iš vyresnybės. Visokios arielkos nušaukìmai surašyti būdavo. Tas upelis be nusišaukìmo. Šarkelė. jų pačių nusišaukìmas.
pašaukìmas.

1. → pašaukti 4: Prieš pašaukìmą valgyt atejo mama.

2. → pašaukti 5: Pašaukìmas į kovą. Pašaukimas į kariuomenę. Ne patis save padarė sakytoju žodžio Dievo, bet laukė pašaukimo Dievo.

3. → pašaukti 10: Vaje, koks būtų buvęs seniau pašaukìmas, kokia gėda už tokį darbą!

4. vardas, pavadinimas; pravardė: Upelių yra, bet be pašaukìmų. Turėjo anys sūnų, pašaukimas jo buvo Čiužiukėlis. Toks ežerų pašaukìmas nuo senovės. Stupurų sodžius – turėjo tokį pašaukìmą. Pondie, užmiršau jų pašaukìmą! Pašaukìmo aš anam nežinau.

5. polinkis, patraukimas į kokį darbą, profesiją: Žmogaus pašaukìmas yra jo prigimties palinkimas į tam tikrus uždavinius. Vaikų auklėjimas virto jo pašaukimù. Neturėti pašaukìmo kam, į ką. Ruoštis savo pašaukìmui. Mano pašaukimas – ieškoti ir lasyti tautos kultūros blizgučių. Laikė klieriką kelis metus, nežinodami, ar jis turi „pašaukimą“. Dalis jų grįžta prie savo senobinių knebinių bei gyvenimo, kita gi [=o kita] – bėgūnai iš pašaukimo – geležinkeliais lekia į kitas rėdybas.

6. atsišaukimas, proklamacija: Vyriausybė atrado daugumą pašaukimų.

7. simpatijos jausmas, patraukimas: Ji nieko merga, bet kad nėr pašaukìmo. Pašaukìmo su vyrais neturėjau.

8. luomas: Turite rūpintis, idant pagalei pašaukimą jūsų. vaikus ir šeimynėlę jūsų. patogiai išlaikyt galėtumbit. Visokio pašaukimo žmonėms išguldinėjo evanelijas vėl lietuviškai. Visi žmonių pašaukimai sudėdinėjo dovanas.

9. → pašaukti
13.
paršaukìmas. → paršaukti 1: Paršaukìmas (namo).
prašaukìmas. → prašaukti 7: Kuom tau šaukt, kokis tavo prašaukimas?
prišaukìmas. → prišaukti:
1.: Penderelis triūsė prie durų, ieškodamas skambučio ar kitos prisišaukimo priemonės.

2. Tą stoką ketina uždaigstyti prišaukimu dar 686 žandarų. Vienas gyveni, kaip tu žmogų prisišauksi bėdo [je] – to prisišaukìmo reik bijoti.

3. → prišaukti
5.
sušaukìmas.

1. → sušaukti 1: Sekmadienį bus mokytojų sušaukìmas. Troboj švilpimas – velnių sušaukimas. Tokius tai sušaukimus vadinam kunegų susirinkimais.

2. → sušaukti 6: Buvo sušaukimai bažnyčioje.
užšaukìmas.

1. → užšaukti 5: Dar netapė atgarsytas aukščiausias užšaukimas.

2. pavadinimas: Par mum užšaukìmų daug. Per jus kitoki užšaukìmai kap per mus.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'issaukimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x