capas

.
cãpas (zape, cap).

1. rąstų ar lentų sunėrimo užpjovimas, sąlaida: Kaipgi sunersi be capų̃. Per daug numažinai lentelės cãpą. Tai senobinis namas, su sąsparom, dabar daugiausia su cãpais kertes suneria. Cãpai nutriušo, ir išskydo visa buto kertė. Kad capaĩ nudužo, sukabink vãgiais. Pirštus capaĩs suėmė (sunėrė) . pagalys su įrentimu, į kurį įtvirtinama tašoma kartis ar medis: Taip gerai įkaliau medį į cãpą, kad tašant nė judėte nejudėjo. užkirtimas kam užrišti: Nudilo brankto capaĩ, ir viržiai nesilaiko. šiaip koks atsikišimas: Tik capt už cãpo ir laikau. Nelygiai nukirpo – tokiais capaĩs. Tai karvei po pilvu cãpas kai papas nutįsęs.

2. kablys ar lankainis kam nors užkabinti: Nešk pas kalvį branktą, tegul užkala capùs. Užlenk didesnį cãpą prabajui, gal geriau laikys. Nenusuk koštuvui capẽlio.

3. statinės kaištis, volė: Atkišk cãpą, kad alus bėgtų. Nėr cãpo bačko [je],
nei samčio puode. Balta bačkelė, o capẽlis raudonas.

4. ąsočio, kibiro ar buteliuko snapelis, kad pilamas skystis nebėgtų pataku: Pilk tik per cãpą. Čia viedras su capù – gerai iš tokio pilt. Bonkutė su capukù – gerai vaistam lašyt.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'capas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2019 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis