atsloginti

.
slogìnti (-ýti), -ìna, -ìno.

1. slėgti, spausti: Sloginu, sunkinu, spaudžiu. Kai kietai prisikemša [dešros],
o kam jas slogýt. Tabaką reik sutaisyt, slogýt, šutyt. Du velniukai užsisėdę ant vidurio akėčių ir slogino ing žemę, kad Adomui ir Ievai sunku būtų traukti. dėti ką sunkų: Močiute mano, mano širdele, dar nesloginkie vainiko ant galvelės.

2. slopinti, dusinti. Mane par sapną kaip vaikas slogino, įkando į pažastį ir par tris dienas skaudėjo. Nei mane kokia akis nužiūrėjo, nei slogutis slogina. Gulėjo bernas ir jį slogino, ir jis negalėjo pajudinti nė rankų, nė kojų. Sako, kad ją jos vaikas – slogutis slogino. Jį kasnakt slogìndavo slogutė. Jis. daugiausiai moteris slogina. Kasnakt ateidavo laumė slogìnt. slegiamai veikti: Mane baisiai slogìna miegan – gal jau prieš lietų. Jei miegas slogina, bus lietaus.

3. kankinti, kamuoti, varginti: Sloginu, sunkinu. Jo širdį nerimas slogìna. Sunkumas ant širdies slogina mane ir kosulys gižena. Kol sužinosiu, vis mane rūpestis slogins. Priespauda akmeniu slogina širdis ir protus, priespauda pančioja rankas ir kojas. Štai piktas žmogus dūšią mano slogina. Kamgi sloginti vieną tiktai prasčiokėlį sunkiais darbais?! Didis troškulys mane slogino. Vartojimas degtinės smarkiai slogina žmonių draugiją. Didžio išalkies slogintieji vilkai yra neatmuštinai drąsūs. Mes melstumbimės už savo … ten sloginamąsias seseres. Sloginąsis odos niežėjimas tuo prapuola. Kodėl aš turiu abu žakus vilkti ir save teip sloginti duotis? Atsiriša liežuvis išpasakoti tai, kas širdį slogina. Reikia jo tuos pageidimus marint, vargint ir slogint. Tave griekai … slogina. O ponas Dievas slogino paraoną didžiomis slogomis. Kodėlei žmonių giminė šiteipo ligomis ir kitais vargais … sloginama yra?
apslogìnti.

1. apslėgti sluogais (ppr. linus). apkrauti kuo sunkiu: Paėmęs gausią donę, su apsloginta nuoplėšomis kariūmene grįžo Algimantas atgal.

2. apsunkinti, suvarginti: Apsloginaũ aš jį darbais, t. y. apsunkinau. Jeib velnias mus nesugautų, griekais neapslogintų. Eikit čia manęsp visi, kurie apsunkinti ir apsloginti este. [Buvo] skauduliais ir vargais apslogintas. Kab jis apsislogìna (įtemptai dirba), tai ir aš apsisloginù (liūdžiu) .

3. apkrėsti sloga. .
atslogìnti. padaryti, kad atslūgtų: Iškilo guzas didžiausias, tai su tuo ledu biškį atslogìno.
nuslogìnti.

1. nuspausti, nuslėgti: Vaikas su akmenimi nuslogìno varlę.

2. nukankinti, nuvarginti: Garbina jį visi už tą narsią dvasią, kuri įstengė pakelti širdis nuslogintų tautiečių. Vyskupas jį nuslogino daug sunkiais darbais. Seno našlelio maži vaikeliai, tai man nuslogys baltas rankeles.

3. nudusinti, nutroškinti: Patalai kambary tai jau nuslogỹs.

4. nuslopinti, užmaršinti: Simukas visomis savo smegenų pajėgomis stengėsi jį. nustumti, nusloginti. Nuslogink savo murmėjimą.
paslogìnti.

1. paspausti, paslėgti.

2. pavarginti, pakamuoti: Kačeig mane griekai paslogina didžiai, tačiau nenusimysu.
prislogìnti.

1. prispausti, prislėgti: Prislogýk kopūstus. Su akmeniu prislogýk grybus. Žaltys buvo tenai su didele kalada prislogintas.

2. prispausti dusinant. Niekus pasakoji, tik velnius vis minavoji, ta da šiąnakt atėjęs koks striukis ir prislogys.

3. suteikti sielvarto, apsunkinti: Šerenčius klūpojo, rodos, prislogintas keiksmo sunkenybės. Skausmo našta prislogino mano širdį.
suslogìnti.

1. suspausti, suslėgti: Suslogýk kraudamas vežimą, kad pėdai neišsitabaluotų. Sudedu dešras vienas ant kitų – jos pačios susislogìna.

2. iškamuoti, suvarginti: [Vyras, ] suslogintas per sunkia darbo našta, persiskyrė su šia pasaule.
užslogìnti.

1. užspausti sluogais, užslėgti: Bau gerai užsloginai linus? prislėgti kuo sunkiu: Reikia pilvą kiaulės drūčiai prikimšt, paskui užsloginì i palaikai par dieną. Pakūnės kai labai auga, reikia rasti pikdagį, užsloginti ant jo akmenį, tai jos daugiau neaugs. Užslogìno muno kalbą ir akis užpylė. Nenumaldoma mirtis užslogino ant jo savo leteną.

2. užkamuoti, privarginti: Šiąnakt būt mane slogutis užsloginęs; gerai, kad atsiminiau kairės kojos nykštį pajudint, tai nuslinko. Velnias mus užslogino.

3. užimti, užgulti: Slogos užslogìno nosį.

4. negyvai užspausti: Kalnas užgriūdamas smaką užslogino. Vyrai, ar jūs mane norit užslogýti, kad visi užgulėt ant manęs.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'atsloginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x