apsiskolyti

skõlyti, -ija (-yja), -ijo (-yjo) ; skolinti:

1. Neskõlija i ne už piningus duoda. Nereik skõlyti, jei nori geruoju gyventi: skõlysi – susipyksi. Pijokuo ir vagie neskõlyk.

2. Ateina skõlyti piningų duonai. Vaikas išvažiuo [ja] mokytis – skõlyk i duok. Kūčių dienoj negalima nieko skolyt, ba visą metą skolysi. Verčiau skverną pjauk o petį lopyk, o neik skõlyti. Kam tu skolijies, t. y. žyčioji, turėdamas savo. Taip skolydamos prasiskolysi ir išbėgsi. Skõlijos piningų nu žmonių.

3. reikalauti skolos, priminti, kad skolą grąžintų: Ką skõlyti, iš ko skolos atlikimo prašyti.
apsiskõlyti. apskolinti. Kas apsiskolijo, o aš turiu mokėties. Labiausiai jamui aš apsiskolijau.
atskõlyti

1. pareikalauti skolą grąžinti: Jei kas artimojui savam ką žyčys, tas tur jam tatai atleisti ir netur (atskolyti) atprašyti nuog savo artimojo.

2. Aš atsiskolijau, t. y. atdaviau skolą arba parleidau kitam.
įskõlyti. įskolinti:

1. Kam tu jam taip daug įskõlijai pinigų, nebeištesės atiduoti. Įdalys kitiems, įskolys, paskui nė pats nežino, kam įdavęs.

2. Įskõlijo šitą ūkį, nedirbo. Anas ne pats skolon anlindo, kiti jį anskõlijo. Šieno įsiskõlijau aš jai daug, t. y. daug įėmiau, skolų padariau. Įsiskolyti, daug skolos užtraukti. Įsiskõlijau ligi kaklo. Į skolą įejęs, vis atsimink, kad savo geradėjams, kurims įsiskolijai, piningus veikiai atduoti galėtumi.
išskõlyti. išskolinti: Turėjau piningų, ale išskõlijau. Išskõlijo visus pinigus, sėdi be kapeikos.
nuskõlyti. skolinant prapuldyti: Skolijo, skolijo i nuskõlijo – nebturu.
paskõlyti. paskolinti:

1. Tas dėdė paskolijo dar jai keliui ir porą rublių pinigų. Skolyt paskõlijai – eik atsiimt pats. Konradas paskolijo jims maitinties savo valsčių. Paskõlijau seniuo pustą.

2. Jis, paskolijęs piningų, keliavo aplinkui šen ir ten pašaro pirkti. Teip pat yra didelė gėda nu kitų paskolyti, o niekados skolos nemokėti. Nuo žmogaus pasiskolijau šieno, t. y. ėmiau ant skolos. Pasiskõlijęs nūsipirko apsiaustą. Paskui jau ji nueina šviesos pasiskõlyt pas tą raganą. Pasiskõlijo, gerai paskuniais (labai negreit) tus piningus sugrąžino. Norėjo pasiskõlyti [iš banko] – žiurantą turėjo turėti.

3. Čia y rašau kaip yra ištariama pas grekonis, nu kurių ana yra paskolyta.

4. priminti skolą.
kaĩp pasiskõlijęs niekus (šneka): Šneki kaĩp pasiskõlijęs. Ta boba šneka kaĩp pasiskõlijusi.
praskõlyti. praskolinti: Praskõlijo gyvenimą, nu skolininkų durės neužsidarė. Praskõlijo visą ūkę. Taip skolydamos, prasiskolysi ir išbėgsi. Prasiskolijęs buvo, i pardavė žemę.
priskõlyti. priskolinti 2: Leidžiant į iškalą, biškiuką priskolijo. Oje, kiek ans prisiskõlijo, baimės!
susiskõlyti. suskolinti. A susiskõlijęs žadi statyties trobikę?!
užskõlyti. užskolinti: A tavo?! Aš tau užskõlysu, aš tau! Bernams algos nemokėtos, viskas užskolyta. Viešpats tai ažmoka, ką nevalnykas ažsiskolija.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apsiskolyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x