apreiškimas

reiškìmas. réiškimas. reiškìmasis.

1. → reikšti 2: Svarbi sakinio dalies kategorijos ypatybė yra jos reiškimo būdas. To paties reiškimo, to paties ženklinimo. Dabar nuaidėjo, nugarsėjo pagarbos reiškimas labai triukšmingai. Malonės reiškìmas. Užuojautos reiškìmas.

2. → reikšti 3: Rauda gimsta nuliūdimo metu, yra tiesioginio jausmo reiškimas, be kūrybinio impulso. Jau metas atejo, tame gimt turėjo tas, palig apsakymo aniolo ir reiškimo.

3. → reikšti
5. Pirmasis buržuazijos valdymo dešimtmetis lietuvių literatūroje būdingas modernistinių srovių reiškimusi. Būtų labai klaidinga pažiūra manyti, kad paskaita yra vienintelė ir neatskiriama aukštosios mokyklos reiškimosi lytis.

4. reikšmė 1: Taigi ir iš reiškimo pusės žiūrint, patuka duodas sugretinti su tuokti. Rašytojo žodžiai gali turėti įvairius reiškimus.

5. nuosaka (modus): Veiksniu gali eiti veiksmažodžio nepasakomasis reiškimas (bendratis) . Siekiamasis reiškimas (siekinys) .
apreiškìmas. → apreikšti:

1. Menininko kūryba yra jo apreiškìmas.

2. Tos slaptės apreiškimas pačiam sūnui Dievo buvo atliktas. Petras girionis apreiškimu dangaus skatina krikščionis pryš turkus eiti. Išgirdo apreiškimą apsūdijimo. Apreiškimas nuog sūdo. Teikės pagerbt šitą šventę … apréiškimu savos dievystės. Žmonės gali jas regėt ižg jo apréiškimo. Rašo Jonas šventas apreiškime savo apie bestiją. Tas yra apreiškimas to sapno: trins kresčiai yra trins dienos, kurias nuleidus, faraonas tave užmuš.

3. Garsmas to apsireiškimo, kas kartas toliaus beplūsdamas, pakliuvęs ir į ausis Kozakevičios. Pasakojo aple panelės švenčiausios apsiréiškimą, aple visokius stabuklus, aš dar maža buvau. Jam atėjo į naktį apsireiškìmas.

4. Praeities apsireiškimai rodės jai išbarstyti, kaip gražus žolyno žiedas: matė tik atskirus lapelius, nebe patį žolyną. Visam tam radosi tarp mūsų tam tikros sielos kultūros, kuri kaip tik linko į dešimtį naujos gyvybės apsireiškimų. Žmogaus esmės apsireiškimas patiriamas iš jo darbų. Apsireiškimas lietuviškos dvasios.

5. reiškinys: Ilgai visaip kamantinėdama, patyriau, kad priežastis teip nepaprasto apsireiškimo. vien badas! Visi tie apsireiškimai rodo vaiką pilvu sergant.

6. vaidinimo, pjesės veiksmas, paveikslas: Išgriovimas Kauno pilies 1362 m. – dramatas keturiuose apsireiškimuose.
išreiškìmas. išreikškimas. → išreikšti:

1. Naujoms karo meto temoms ir vaizdams čia poetė rado tobulą išreiškimo formą. Tai šilelio gyvūnijos garsų akustinis išreiškimas. Išreiškimui vieno ar kito jausmo reikia pritaikyti tam tikras ritmas. Parnešdavo į Lietuvos šalį ir svetimą tų sąvokų išreiškimo būdą. Forma – tai turinio išreiškimo būdas. Tadarylelė … yra išreiškimu trimitinio ir vamzdinio balso. Gyvulių akis pridera mums apsvarstyti dar ir iš kito punkto, kaipo jų dvasios išreiškimą. Ženklas kryžiaus švento yra tai išreiškìmas viso mokslo krikščioniško. | Jo veido išreiškimas buvo kažin koks ypatingas.

2. Liaudies valios išreiškimas. Sunkus ir nepigus buvo išreiškimas teisybės, nesang nebuvo liudinykų. Į tą adresą turi būti įdėtas ir išreiškimas, kad būtinai yra reikalinga amnestija. Komentorius yra tai išreiškimas, arba išaiškinimas, Šv. rašto prasmės. Drin išreiškimo … slaptų. Išreiškimas ne visiems suprantamų žodžių.

3. žodžių junginys, posakis: Silpna šneka, nuolatinis atsikartojimas tų pačių išreiškimų, tų pačių sakinių, tų pačių žodžių vargino tik klausytojus. Nesijaučia trūkstąs žodžių ir išreiškimų. Šitą išsireiškimą jau vartojo daugelis rašytojų. Nesuprantamus išsireiškimus išaiškina.

4. → išreikšti
3. Pats gyvas pasirodė per tūleropus išsireiškimus. O tas pašlovintas ponas stojos an išsireiškimo pahonims. Dabar tikrai išsivydo … aname šventame pasirodyme o išsireiškime jo.
pareiškìmas. → pareikšti:

1. Šunes iš karto sustojo, pamatę šį draugystės pareiškimą.

2. Tais metais poetė žurnale paskelbia revoliucinį pareiškimą. Užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą. Ministras pirmininkas prieš mikrofoną padarė pareiškimą. Valios pareiškìmas.

3. raštas, kuriuo ko nors prašoma, reikalaujama: Mataušas sėdėjo su vienu tarnautoju už rašomojo stalo ir svarstė pareiškimus. Direktorius Šimaitis su malonumu priėmė pareiškimą, užrašė savo nuomonę ir pasiuntė, kur reikia. Dabar jau gali parašyti pareiškimą į partiją. Jo pareiškimas dėl ištuokos gulėjo jau teisme. Pasiunčiau pareiškìmą.

4. → pareikšti
3.

5. → pareikšti
4. Kiekvieną jausmo pasireiškimą, kiekvieną žmogaus poelgį ar veiksmą poetas vertino idealų ir moralės požiūriu. Lietuviškos sielos pasireiškimas. Caro vyriausybė stengėsi pasmaugti bet kokį tautinės kultūros pasireiškimą. Lietuviai garbino ugnį kaip dievybės pasireiškimą. Liaudies menas yra gyvas tautos meninių gabumų pasireiškimas. Jaunuomenės veržimasis į savarankiškumą, apsisprendimą ir pasireiškimą glūdi jaunatvės prigimtyje.
užreiškìmas. → užreikšti 1: Tatai yr šventė Dievo užreiškimo (apreiškimo).


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apreiskimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x