apnuoginti

núoginti, -ina, -ino.

1. daryti nuogą, niekuo nepridengtą: Šypsena nuogino jos tankius dantis. Storas dengia, plonas nuogina. Tirpo sniegas, nuoginosi salelės.

2. atimti turtą, skurdinti: Nubaigs núogint, ir baigta.
apnúoginti.

1. padaryti nuogą, nurengti: Iki alkūnių atraitotos marškinių rankovės apnuogino stiprias rankas. Stepunė, aukščiau alkūnių apnuoginusi suvytusias rankas, minkė duoną. Vėjas sužeria Kristinos plaukus, ir apsinuogina jos neįdegęs švelnus kaklas.

2. apiplyšti, netekti drabužių: Vilnų kokį svarą pridėtumėt, – vėl įsiterpė motina. – Visiškai apsinuoginom visi.

3. padaryti niekuo nepridengtą, atidengti; pašalinti dangą (lapus, augmeniją): Čia vaismedžius griauna pavasario vanduo, apnuogina jų šaknis. Ankstyvo pavasario saulė nušvietė tuščią sodybos kiemą ir tartum jį apnuogino. Ruduo apnuogino medžius. Vaikiščiai statė rikes išilgai apnuogintų lysių. Rudenį ir seni, ir jauni medžiai numeta lapiją, apsinuogina.

4. apiplėšti, atimti turtą: Apinuoginu, apiplėšau.

5. iškelti aikštėn, viešumon; parodyti tokį, koks yra iš tikrųjų: M. Gorkio raštai apnuogina kapitalizmo išsigimimą. Apsvarsto reformas, apnuogindamas jų tikrąją vertę. Ateis teisėjas, ir kiekvieno darbai apsinuogins.
atnúoginti.

1. padaryti nuogą, nunuoginti. .

2. už nuoginimą atsilyginti nuoginimu: Aš jį nuogiau, jis mane atnúogino.
išnúoginti. išrengti, apnuoginti: Proškus brūkštelėjo jo kelnes žemyn, negražiai išnuogindamas Alyzą. Nugi tu, mergele, visai išsinúoginus.
nunúoginti.

1. padaryti nuogą, nurengti. . Jis buvo ką tik grįžęs iš darbo ir, iki pusės nusinuoginęs, prausėsi. Pečius nusinúoginti.

2. atimti turtą, nuskurdinti: Viską atėmė, nunúogino. Vagis nunúogino mumis. Karčemninkas su savo degtine nunuogino mane. Vargas visai nunuogino juos. Su itais kvarais (ligomis) tai mes nusinúoginom.

3. padaryti tuščią, pliką: Vietomis jau visai nunuogintos kalnelių viršūnės juodavo tarp laukų. Aplink visą sodžiuką ąžuoliniai stulpiukai buvo įkasti – nukūreno, nunúogino.

4. iškelti viešumon, parodyti tikrąją prigimtį: Šioje knygoje jis iki pat šaknų nunuogino idėjines oportunizmo ištakas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apnuoginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x