aplaikymas

laĩkymas.

1. → laikyti 1; padėtis: Gero ir greito darbo sąlyga yra taisyklingas neriamo daikto, siūlų ir vąšelio laikymas.

2. → laikyti 3: Jojamųjų žirgų laikymas buvo labai išplitęs. auginimas, prižiūrėjimas: Anta laĩkymo ar anta pjovimo nori pirkt veršelį? Prie tokio laĩkymo ir galvijai gražūs.

3. → laikyti 4: Iš vienos pusės bijojo, kad aš nepabėgčiau, o iš kitos – kad mano laikymas nepadarytų viešpatystei didelių nuostolių. Veltui jis beeikvojo milžiniškus turtus kariuomenės laikymo reikalams.

4. → laikyti 6: Ilgesniam laikymui buvo daromas skilandis (kindžius, kindžiukas). Sūdinė iž molio ant pinigų laikymo. Pavoju laikyme (pavojinga laikyti), idant neaprūgštų. Tvera laikyme [obuolys] gana ilgai. Laikymas pinigų. Tas laikymas jaunų išrautų augymių yra teip daromas. Laikymas atmintyje.

5. → laikyti 20: Jablonskio aukštaičių vakariečių tarmės laikymas bendrinės kalbos pamatu nebuvo koks jo „sritinis patriotizmas“ ar šiaip individualus užsispyrimas, o tik pastebėjimas, kuria linkme krypsta mūsų bendrinė kalba. Kits kitą garbėj laikymu pranokite.

6. → laikyti
17. buvojimas kur, gyvenimas: Ir graužikuose yra galimas viruso laikymasis.

7. → laikyti 18; gyvenimas nesantuokoje: Laikymas su svetimais.

8. → laikyti 19; nenutolimas nuo kokio nors nusistatymo, pažiūrų, kokių reikalavimų, įsakymų vykdymas: Laikymas prisakymų. Apie laikymą žodžio. Valstybinės drausmės laikymasis yra būtinas kiekvienoje mūsų darbo srityje. Laikymasis tiesos kalboje, tiesmokumas.

9. → laikyti 25: Nėr laikymo par šitą medžiagą (nestipri) . Tęsimasis, laikymasis, patvara.

10. → laikyti 28; kurio veiksmo atlikimas, vykdymas, darymas: Gilios upės, rūdynai – tai mūs puotų laikymai.

11. suturėjimas: Šlapimo ir išmatų nelaikymas. Gydė jį, bet nuo šlapimo nelaikymo neišgydė.

12. → laikyti 30. elgimasis: Daugirdas Jonio išvaizda ir laikymusi buvo visiškai patenkintas. Visas Vidmantas Šešiavilkiui labai patiko, ir jis savo mintyje jau ryžos juo sekti kaip apdaru, taip ir laikymusi. | Tipiškas klasiniu atžvilgiu yra ir Jono Puodžiūno laikymasis savo krašto, tautos, tėvynės atžvilgiu.
aplaĩkymas. → aplaikyti:

1. Silpnas aplaĩkymas. Kožnam daiktui reikia aplaĩkymo. pragyvenimas: Jai turi apsilaĩkymą duoti.

2. Ne krašto gerovė jų galvoj, bet „savos“, smunkančios jiems iš po kojų žemelės savo rankose aplaikymas.
atlaĩkymas. → atlaikyti:

1. Neatlaikomai ir nei jokio atlaikymo nerasdami, veržėsi rudiejai į gyvenimus baltųjų. Tikra meilė ir per didžiausiuosius atlaikymus persiveržia.

2. Be to, vien atsilaikymas nuo mėsos dar ir nepadaro išmintingu. Kai kurie žmonės neturi atsilaikymo instinkto.

3. → atlaikyti 4: Vyrai išėję po daug vargų ir atlaikymų į miestą Avą.
išlaĩkymas.

1. → išlaikyti 2; išauginimas, išmaitinimas, priežiūra; pragyvenimo lėšos: Šit ir algą, ir išlaikymą žada! Už išlaikymą padėkavot. Turim … jo lobį ir išlaikymą. Išlaikymop mūsų priguli. Vis, ką turėjo, įmetė, visą išlaikymą savo. Išsilaikymas savęs paties. Geras išsilaikymas. išimtinė: Aukštaitijoje išimtinė dažniausiai vadinama išlaikymu.

2. → išlaikyti 3; išsaugojimas, išgelbėjimas: Taikos išlaikymo politika. Ypač svarbią reikšmę turi sekykloms tinkamesnių vietų išlaikymas. Lietuvos bajorai užsitikrino visų administracinių funkcijų išlaikymą savo luomo rankose. | Būrio vadas atsako už tinkamą krypties išlaikymą. Kad drauge žinotumei, kur gyvenimo ilgumas ir išsilaikymas.

3. → išlaikyti 4: Obuolių išlaikymas per žiemą smėlyje. išlikimas: Pagal obuolių išsilaikymą veislės suskirstytos į 3 grupes: vasarines, rudenines ir žiemines.

4. → išlaikyti 6; patvarumas, tvirtybė, tvirtumas; ištvėrimas. .

5. → išlaikyti 10; paturėjimas kurį laiką: Daugumą netikrųjų ūkų tegalima tirti, fotografuojant dangų galingais teleskopais su ilgu išlaikymu.

6. vykdymas.
nulaĩkymas.

1. → nulaikyti 1; suvaldymas, nepaleidimas.

2. → nulaikyti 3; išturėjimas kokioje padėtyje. . Plaustas, savo nusilaikymą ant vandens po visam prapuldęs, apvirto.
palaĩkymas.

1. → palaikyti 3; auginimas, maitinimas: Telyčios palaĩkymas daug jam atsejo. Čia stovint (gyvenant), nėra gero palaĩkymo tom vištom.

2. pragyvenimo ištekliai: Tikėjos pasilaikymą gausiąs, kadangi tarp savo genčių buvo. pragyvenimas: Par tą karą buvo vargingas pasilaĩkymas.

3. gyvenimo sąlygos, padėjimas, būklė: Sunkus pasilaĩkymas vienam. Ano kūdikio tėvai gyvena varginguose pasilaikymuose. Taigi čia yra labai patogūs pasilaikymai prekybai augti.

4. → palaikyti 4; pasilikimas sau.

5. santykis: Dėl to pasilaikymai tarp abiejų kraštų ir gerokai paaštrėjo.

6. buvimas, egzistencija, gyvo buvimas.

7. → palaikyti 5; saugojimas, išlaikymas ko: Aukščiausias diktatūros principas – tai palaikymas proletariato sąjungos su valstietija. žiūrėjimas, kad išliktų, stengimasis, kad nebūtų pažeista (švara, tvarka): Reikia plačiau aiškinti darbo žmonėms asmeninės higienos ir švaros palaikymo svarbumą.

8. → palaikyti
8. buvimas kokioje padėtyje: Pasilaikymas sutarime.

9. laisvės atėmimas, areštas.

10. buvimas ilgesnį laiką: Kokios vietos pasilaĩkymas.

11. patvarumas.

12. → palaikyti 18; poelgis, elgesys: Pykimas, rūstas pasilaĩkymas.
pérlaikymas.

1. → perlaikyti 1; leidimas kur pabūti, apsistoti: Jį suėmė už razbaininkų párlaikymą.

2. išmaitinimas, savo globoje išlaikymas kurį laiką: Varlė, gaspadoriui … padėkavojusi už žiemos parlaikymą, pati leidos pri savųjų.

3. išlaikymas gyvo: Dėkavoju už parlaikymą manęs šią naktį.
pralaĩkymas. → pralaikyti 3: Tie [vaikų] pralaĩkymai [internate] valdžios gerai.
prilaĩkymas.

1. → prilaikyti 4; priėmimas gyventi pas save, priglaudimas: Viską papasakojo apie Petrą ir jo draugų, pabėgusių po sukilimo, prilaikymą.

2. gyvenamoji vieta; buvimas kur: Vai kur tavo prisilaĩkymas, tėvuli? Mažas jo pas mus prisilaĩkymas – jis čia retkarčiais teateina.
sulaĩkymas.

1. → sulaikyti 2: Tėvas ir broliai barė jį už nesulaikymą žirgo.

2. → sulaikyti 3; nedavimas prasiveržti, atmušimas; nedavimas ką daryti: Tasai sulaikymas [kryžiuočių] Lietuvai daug kraujo kaštavo. Sulaikymas juoko. | Degtinės ir spirito sulaikymas (nedavimas laisvai parduoti) akcizo neprietekliui papildyti.

3. apsaugojimas nuo ko.

4. negalėjimas praeiti, susiturėjimas: Šlapimo susilaikymas.

5. sulėtinimas, susilpninimas: Menkas vieno giesmininko sulaikymas arba pagreitinimas tuoj sugadina giesmę. Šitas dėsnis vadinasi energijos sulaikymo dėsnis.

6. → sulaikyti 10; suėmimas, areštavimas; (turto) konfiskavimas: Asmens sulaikymas; neteisėtas sulaikymas; turto sulaikymas.

7. suvaldymas, santūra, sutvardymas: Tam tikras potraukio sulaikymas yra normalus dalykas. Susilaikymas yra didelis, ne bet kam prieinamas mokslas. Gyvuliškas nesusilaikymas esti kriminalinių nusikaltimų priežastis.

8. susitelkimas vienoje vietoje: Vandens bei valgomosios druskos susilaikymas audiniuose.

9. užkliuvimas, sukibimas.
užlaĩkymas.

1. → užlaikyti 2: Vandens užlaikymas – skiedinio savybė nenustoti didelio kiekio vandens.

2. → užlaikyti 5; išsaugojimas, palikimas, išlaikymas: Dėl užlaikymo garbės ir šlovės. | Dėkavoju … už užlaikymą manęs praėjusią naktį. Savo ir giminės savo užlaikymo meldžiu nu tavęs. Pagal šitą vardo užsilaikymą … lengva kelią lietuvių tautos … pažymėti.

3. → užlaikyti 14; vykdymas ko, nenukrypimas nuo ko: Įstatymo užlaikymas.

4. → užlaikyti
10. laikymasis, gyvenimas kur: Ir svetimiesiems apie savo užsilaikymo vietą žinią davė.

5. paprotys: Piršlį, kaipo melagį, pakorė; šiandien dar tas užlaikymas kame ne kame Žemaičiūse tebėra.

6. užtrukimas, uždelsimas, užvilkinimas: Tada tikt perėjimas be užsilaikymo žengia tolyn, ir avilio šeimyna gal daugsintis.

7. → užlaikyti 13; auginimas, maitinimas, prižiūrėjimas: Rugio, ypač kviečio, grūde talpinas viskas, kas tik yra reikalinga augimui ir užlaikymui žmogaus kūno. Prastas tėvų užlaikymas, – dejuoja senukas. Tinkamas susisiekimo linijų – kelių užlaikymas padės greičiau įvykdyti planą. Sergant džiova, didžiausios reikšmės turi užsilaikymas ir maistas.

8. laikymo lėšos, išlaidos: Palūkanos tebūsiančios ūkės užlaikymui.

9. pragyvenimas, pragyvenimo lėšos: Moteris tekėdavo, kad vyras užlaĩkymą duotų.

10. → užlaikyti
15. elgimasis; gyvenimo būdas: Užsilaikymas prie stalo. Toks darbas ir užsilaikymas tinginiui Jonui labai patiko. | Kuomet daktaras yra žmogui paaiškinęs apie užsilaikymą, apie orą, šviesą, šilumą?

11. susivaldymas: Nėra tokios ligos, kuri neardytų žmogaus sveikatos iš priežasties neužsilaikymo valgyje.

12. apeiga. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'aplaikymas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x