apkulniuoti

kulniúoti, -iúoja, -iãvo.

1. lėtai, sunkiai eiti, žingsniuoti: Kiti kulniuodavo namo pėsti. Kur tu kulniúoji taip vėlai? Dabar kulniúosi čielą valandą. Toli jiems teko pėstiems kulniuoti. Kokia jo eisena: kulniúoja kulniúoja! Kulniúosma ant namų. Kulniúoji i kulniúoji žmogus (dirbi, eini) . Kulniúoja pėdas skaitydamas. Šaukė užkimusiu balsu, numetusi vidur gatvės savo pintines, kulniavusi į turgų boba. Mat diedelis, galėtų pasikinkyt arklį, o dabar kulniúoja kaip jauniškėj.

2. skubėti, bėgti: Kulniúoja lyg vejamas. Žiūriu – kaimynų bernas kulniúoja per laukus. Kulniúoja namo uždusęs. Kulniúoja boba. Vaikai, išsigandę kaip žvirbliai, kulniuodavo per suartas dirvas.
apkulniúoti. apeiti: Vincas pjaus – vakar rugius apkulniãvo (apeidamas apžiūrėjo) . Arkliu tiek neapkulniuosi, kiek traktorium apvažiuosi.
atkulniúoti. ateiti: Dvidešimt kilometrų atkulniúoti – tai ne juokai! Antai jau atkulniuoja vienas tavo dūsautojas. Kol atkulniavaũ, ir pietūs paliko. Atkulniúok tu man tiek kelio!
iškulniúoti. išeiti: Saulei nusileidus, prietemėlėje ji ir iškulniavo greitai pakluonėmis, paviržį po skvernu pasikišusi. Jis į miestelį iškulniãvo.
nukulniúoti. nueiti: Nepaeina, sako, nepaeina, o, žiūrėk, jau lig miško nukulniãvo. Lapė su grobiu spėjo į mišką nukulniuoti. Motūzas pagriebė lazdelę ir nukulniavo ežia. Tas vaikas kol nukulniãvo, ir pavėlavo. Na, kuomet jis nukulniuos šešias mylias? Kol nukulniavaũ iki Gruzdžių, vos galo negavau.
parkulniúoti. pareiti: Be reikalo tik ir atėjimas: dabar parkulniuok namo, kad geras! Vos parkulniavau iš tų Užbalių – toks bjaurus oras! Parkulniãvo iš miesto kap devynias dienas nevalgęs. Iš kur parkulniavái kaip paršas išsipurvinęs?
prikulniúoti. privaikščioti, privargti bevaikščiojant: Nedėlioj po tuos vakarėlius tiek prikulniúoji, kad ir kojų nepavelki. Vaclovas prisikulniúoja paskui plūgą.
sukulniúoti. sueiti: Apei pietus visos davatkos sukulniãvo į bažnyčią.
užkulniúoti. užeiti: Antaniokas užkulniavo už girios.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apkulniuoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis