apiburti

.
bùrti, bùria, bū́rė

1. mesti burtus: Burkim, su kuo kam teks žaisti.

2. naudoti įvairias magiškas priemones, kerėti, žavėti: Boba bū́rė. Ir anie, kurie žynauja, bùria, nuodija. Vieni meldėsi, kiti būrė, kiti kvortas kėlė.

3. pagal ką nors aiškinti ateitį ar nežinomus daiktus, pranašauti, spėti: Aš buriù, kad taip bus, stosis. Iš rankos bùria ateitį. Tu juokeis, ramunės vis ieškojai, jos lapeliais būrei: taip ar ne. Šiemet bùriam liūtingą vasarą. Ruduolis (toks paukštis) dribsi – bùria lietų. Ūkas (baublys) ūkia – buria blogus metus. Kurmis per šaltį rausia bùrdamas atmėtį. Aisčiai iš medžių ošimo burdavo likimą. Su pirštais bùria (užsimerkus sukami smiliai ir duriami į viens kitą) . Mes patys bū́rėm pirštais, kai maži buvom. Kurs ant kito bùr, tas pats tur (dažnai kas kitą kaltina, pats yra kaltas) .
apibùrti, apìburia, apibū́rė. paveikti magiškomis priemonėmis: Moku ugnį apibùrti, moku liepsną priilsinti.
atbùrti, àtburia, atbū́rė. magiškomis priemonėmis pašalinti užbūrimą: Turi apsivilkt jaunosios siūdytais marškiniais, kad tuo jaunąją atburtų.
įbùrti, į̃buria, įbū́rė. mokėti burti: Sena būdama merga, tai ir į̃buria visaip su kortomis.
išbùrti, ìšburia, išbū́rė. išpranašauti, atspėti: Jam gražią pačią išbū́rė. Iš kur sužinojai, ar iš vėjo išbūrei. Paskėlęs rytą sapnelį sakė – motule mano, išburk sapnelį.
nubùrti, nùburia, nubū́rė

1. paveikti magiškomis priemonėmis: Visi nustebę, tarytum nuburti, tik tylėjome ir žiūrėjome.

2. išpranašauti, atspėti: Jis man tai nubū́rė. Ką pametei, aš nubùrsiu, kur yra tas daiktas. Aš nubū́riau, kad rytoj bus lietaus. Mano mama nubùrdavo sapnus. Nusiburti duoti.
pabùrti, pàburia, pabū́rė. kiek papranašauti: Duok ranką, aš tau pabùrsiu. Pabùrk man, ar ilgai gyvensiu. Sugalvoję nuėjo miestan pasbùrt.
pribùrti, prìburia, pribū́rė. būrimu priskirti, prilemti: Lenda, kur nereikia – sakytum, pribùrta jam. Man kap pribùrta – vis šaukšto nėr! Kap pribùrta – kap tik aš parvažiuoju, tai ir lyja.
užbùrti, ùžburia, užbū́rė. paveikti magiškomis priemonėmis: Karves kas užbū́rė – pieno nebeduoda. Kad priprato an paną, tai kaip užbùrtas. Vieni skundžiatės patekę į šitą užburtą verpetą. Ir lentelė užbùrta. Galvokime, kaip nuo jų užsiburti, kad nepakenktų.
 užbùrtas rãtas. negalėjimas išeiti iš padėties. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apiburti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė