antvilkimas

vilkìmas. vilkìmos.

1. →. vilkti
1. Pastrugink [kelnes],
tas vilkìmos žeme labai bjauriai.

2. →. vilkti 3: Antru vilkimù paėmėm viską (visus medžius iš miško) . Ėjo žmonės ne tik lietaus išgrauža, o korėsi stačiai į skardį, suko palei rąstų vilkimo griovį. Viena iš įdomiausių apeigų yra trinkos vilkimas per kaimą, užvežant ją į kiekvieną kiemą. Tas bluko vilkimas toks tebuvo, kad mergės ir vaikiai giedojo juokais „bernelius“: tabalai, tabalai, visi garbin tavi.

3. →. vilkti
4. Vilkimo lynas.

4. →. vilkti 6: Ta čia y [ra] veltuo, ka tas vienas vilkìmas neapsimoka. | Vien iš pieno vilkìmo nepragyvensi, i ka dar tujau apmokėtų.

5. →. vilkti
11. Ta tavo vilkìmos į tokias tolybes. Tas vilkìmos visur mun pasiutimą kela, senis tura sėdėti. Pasiutęs vilkìmos visų į tokius sprogimus, nora gerti visi kaip šunys.

6. →. vilkti 21: Atsibodo mun tie [vaiko] vilkìmai, motyna tevelkie.

7. →. vilkti 27: [Vidmantas] stebėjos, pats nejusdamas savo vilkimo.
antvilkìmas. →. antvilkti 1: Šešias nedėlias vienu antvilkimù nešiosi.
apvilkìmas.

1. →. apvilkti 2: Iškada tik motynos apvilkìmo.

2. drabužis. . drabužis: Angierka – tai apsivilkìmas, toks puspaltis su vota. Apsivilkìmai buvo kitoniški, negi kaip dabar. Aure, kokie mergų apsivilkìmai – lig žemės! Žiemą reikia apsivilkìmų ir apsiavimų. Marškiniai drobiniai, kelnios drobinės, ir apsivilkìmai – visi namų darbo. Liepė suieškoti kokį nors apsivilkimą. Būdavo, nešiojam žiemą [kailinius],
labai geras apsivilkìmas. Sūnus ataveža apsivilkìmo, autuvo, man užtenka. Jų toks apsvilkìmas. Apsivilkìmas da nepigus. To apsvilkìmo prispirkus – kada ir išvilkės. Ir apsvilkìmo palig savo amžiaus turiu. Motriška tura veizėties apsivilkìmo i švarumo – taip buvo, taip būs. Niekas nemeilu – nei apsrišimas, nei apsvilkìmas. Kaip tu nuvažiuosi tokiuo apsvilkimù?! Apsvilkìmas reiks duot tau koks, gryna atejai. Nei boba, nei velnias – su šitokiuo apsivilkimu. Nuėjęs užkuriom ir visą savo apsivilkìmą nusivežė. Milelius ausdavom: gi apsivilkìmas ir vyram, ir moteriškėm. Nieko neturėjo: nei padabno apsivilkìmo, nei apsiavimo – skurdas amžinas. Jaunysta: reik apsivilkìmo, reik apsiavimo. Dabar tai ką gi, lopiniuoti visokie, negražus apsvilkìmas. Koks darbas, toks apsivilkìmas.

3. užvalkalas, apvalkalas: Dar yra vienas paduškaitės apvilkìmas. Nupirk antklodei apvilkìmą. Ir patalynės. buvo drobinės, ir visas apvilkìmas drobinis.

4. akių valkius: Kai apvelka akį, tai tas apvilkimas vadinasi valkius.
akių̃ apvilkìmas; . apgavimas: Kningas gi spausdintas ruskomis literomis įgydavo lietuviai dėl apvilkimo akių. Koks čia akių apvilkimas, kad teip kalba.
atsivilkìmas. →. atvilkti
5. Na, jau ir neatsivilkìmas nežmoniškas – kada mes jo jau laukiam. Ta tų vaikų neatsivilkìmas – gali i numirti i vėlek atsikelti.
įvilkìmas.

1. →. įvilkti
1.

2. →. įvilkti
6.
išvilkìmas. →. išvilkti
9.
nuvilkìmas.

1. →. nuvilkti
1.

2. →. nuvilkti 7: Skelbiu vieno nuvilkìmo baltinius. Visas mano kūnas nuo karščio ir šalčio reikalaujantis tikro apdaro, kurio apsivilkimas ir nusivilkimas kiekvieną dieną turintis man ligi gyvo kaulo apkyrėti.

3. →. nuvilkti 8: Gėdiškas nuvilkimas po akim visų žmonių.
pavilkìmas.

1. →. pavilkti
1.

2. →. pavilkti
6. Pastipęs nepasivilkìmas, visai subinę atkišusi. O ta muno nepasivilkìmas, sustyrusi kaip sena kumelė.

3. →. pavilkti
9.
pérvilkimas.

1. →. pervilkti
1.

2. →. pervilkti
4.

3. uždelsimas, užvilkinimas.
privilkìmas.

1. →. privilkti 3: Privilkimẽlis dovenų – visa kerčia užversta!. Velnio kningų prisivilkìmas, visokių visokiausių.

2. →. privilkti
6. Prisivilkìmas bobų, tikras jomarkas.
suvilkìmas. →. suvilkti.
užvilkìmas.

1. →. užvilkti
1.

2. →. užvilkti
5.

3. →. užvilkti
6.

4. drabužis: Kokie dabar užsivilkìmai ir apsiavimai! Mačiau kunigą ateinant su baltu užsivilkimù. Viską jis pralaka, užtat ir neturi šiltesnio užsivilkimo par rudeninį. Kepurės tai milicnykų, o užsivilkìmas kareiviškas.

5. užvalkalas: Seniau užvilkìmai an patalų, an paduškų gi buvo naminiai viskas. Užvilkìmai buvo lininiai. Užvilkìmą pagalvės išardėm, dvi skareles padarėm.

6. akių valkius: Par plunksną pūsk ing akį [sugrūstą cukrų ir imbirą] vieną kartą ant dienos, nuo ko užvilkimas turės nuslinkti.

7. →. užvilkti 11: Toks darbo užvilkìmas visus baisiai pykina. Mokesnio neužvilkimas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'antvilkimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis