antsikvempti

kvem̃ptis, -iasi, -ėsi. ant ko nors lenktis, remtis, kniaubtis: Ant stalo kvem̃ptis. Aš kvempiúos (lenkiuos) ant šulinės. Ana kvem̃pas (pusiaužniuga lenkias) pjaudama rugius su pjautuvu. Kvem̃pkis ir užsikvempęs valgyk. Ko taip pri knygos kvempýs? Vienur i kitur kvem̃pusys (kvempęsis) . Šūmakeris visu kūnu kvempės ant žemo Zelikmano, idant visa savo barzda, ne viena tik burna, galėtų kalbėti savo draugui stačiai į veidą.
antsikvem̃pti, -ia, antsìkvempė. užsikvempti: Neantsikvempk ant knygos, ka skaitai. Ant šulinies antsikvem̃pti, t. y. antsigulti, antsilenkti. Ka valgai, daugiau antsikvempk ant torielkai, ka neapsilaistytumi. Ko taip antsikvem̃pęs rašai – krūtinė skaudės. Snauda, antsikvempęs ant toros. Ant miegos antsikvempęs pradėjo dejuoti. Užrėpliojo iki pat lango, ant kurio dailidis antsikvempęs seilę varvino. Antsikvem̃pęs ant kningų skaito. Sėda ant kningų, į kningas antsikvem̃pęs. O dabar – ir mokos antsikvempęs (labai stropiai, nuo knygų neatsitraukdamas), ir maža besivalkioja. Antsikvem̃pęs ant knygų, kiauras naktis nemiegta. Iš viršaus ant viso to grožio antsikvempęs, kaip gyvas šiltai kvėpuoja mėlynas dangus.
apsikvem̃pti, -ia, apsìkvempė. užsikniaubti: Sėdi apsikvem̃pęs stalo kampą.
atkvem̃pti, -ia, àtkvempė

1. atlošti: Akimirksniu atsigaivėjo, atkvempė galvą. Ko jis taip atsikvem̃pęs vaikščioja? Sėda atsikvem̃pęs, atsilošęs į sieną. Sėda sau atsikvem̃pęs kaip bajoras.

2. užsikvempti: Kiti svečiai jau paviešėję, kniūpsti ant stalo atsikvempę knarkė.
įkvem̃pti, -ia, į̃kvempė. įkniaubti, įremti: Parėmė alkūnes ant stalelio, delnose akis įkvempęs rymojo. Įsìkvempė į rankas ir verka. Įsikvem̃pęs į podušką i beverkąs. Po šventorių vaikštinėjo vienuoliai ir nuobodžiai mosikavo galvomis, įsikvempę į maldaknyges.
išsikvem̃pti, -ia, išsìkvempė išsilenkti, išsisverti: Ligonas spjaudo, iš lovos išsikvem̃pęs.
nukvem̃pti, -ia, nùkvempė.

1. nuleisti, nulenkti: Vaikai nukvempė galvas. Ji klausėsi nusikvempusi (nusisvėrusi) nuo lentynos.

2. palinkti, užsikniaubti: Ant lovos nusikvem̃pęs užmigo. Nusikvempė ant lovos ir numirė.
pasikvem̃pti, -ia, pasìkvempė pasisverti, pasikabinti: Kuris čia bešokinėtų pasikabinęs ant bedugnės arba pasikvempęs ant aukšto bokšto?!
pérsikvempti

1. persisverti: Pársikvempęs par langą. Pársikvempęs par šulinės rentinį ir besiveizįs į šulinę. Veizėk, tėvai, kaip vaikas par lovos galą pársikvempė – gali dar ant galvos išlėkti.

2. užsikvempti: Liuob prigėręs snausti, parsikvempęs ant junsų stalo, arba pargulėti pastalėje.
prisikvem̃pti, -ia, prisìkvempė prisispausti, priglusti: Abudu, prisikvempusiu prie kiaurynės, ėmė klausytis, kas dedasi kūtėje. Piemuo, prie ausies prisikvem̃pęs, pasakojo motynai.
užsikvem̃pti, -ia, užsìkvempė. užsikniaubti, užsigulti, pasilenkti: Anuodu, užsikvempę ant tvoros, šnekasi. Ana, užsikvempusi ant bliūdo, ir valgo. Vaikiukas, užsikvempęs ant stalo, rakinėjo pirštais iš priraikyto pyrago radzinkas. Pati užsikvempusi bučiavo visai jau šalstantį kūdikį. Petriukas žiovauja ir murma užsikvempęs ant savo knygų. Suoluose keletas desėtkų papurgalvių vaikų, užsikvempę sąsiuvinius, skrebino plunksnomis. Stovėjo ant tilto užsikvem̃pęs ir žiūrėjo į vandenį. Abiem alkūnėm užsikvempė ant stalo. Užsìkvempė ant torielkos, sreba tik, sreba, nė akių nepakela. Ko jis teip veiza par langą užsikvempęs?


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'antsikvempti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis