tavoras

.
tavõras.

1. prekė: Nusivežiau tavõrų, parsidaviau ir grįžtu. Tavõro prisidėję po kelias birkavas veš į Plungę, veš iš Mažeikių tavorùs. Žydas, pasisamdęs žmogų, važiavo į miestą tavõrų. Yr numaruos bagotas kupčius, turi septynis šimtus akrentų, laukia pareinant in tą miestą su tavõrais. Bet tas glūpas daikts… mislijo, kad tada dovanai tavõrą parduoda. Idant… falšyvų tavorų … sau nepasisavintumbim. Ir laivdariai, ir tavorų vesmenai… viduj jūrių prapuls. Rodžia ižg varstoto savo tūlus būdus nuodėmių kaip tūleriopus tavorus. Geri tada ir išmintingi prekijai… pirka… tas iž dangaus prekes, tuos brangiausius tavorus. Niekas neperka daugiaus tavorų jo. Kiekvienas bajoras velnio tavoras. Mužikas – duonos gružikas, bajoras – šunų tavõras. Bajoras – šunies tavoras, mužikas – aukso guzikas. Kas savo tavorą peikia, tą iš turgaus varo. Aš gi siūliaus prie vaiko. Nereikia – siūliamas tavõras pigas. Kokie pinigai, toks ir tavoras. Kokis tavõras, toki pinigai. Moki pinigą – žiūrėk tavorą. Neskaityk pinigų, kol neparduosi tavõro. Oras – ne tavõras, neišsirinksi. Sėmenys, linai, medus, kruopai grikų tai yra geras tavõras. Bene neša kas tavorą per rubežių? Tas tavõras eit, labai perkamas. Kas jūsų per tavõras prieš mano. Gilio [je] senovė [je] pirmiaus bu [v] o žinoma Lietuvos krašto prekė, arba tavoras, nekaip pati jos tauta. Atšilo oras, atpigo tavõras.

2. krautuvė, parduotuvė: Tavoras, kuriame šaknis parduost. Tavorą pastatyti.

3. palapinė: Tavorėlis.

4. taboras 1: Tavorai kareivių. Tavorų pastatymas. Tavorus daryti. Gelmėj regyklės matomas kryžeivių tavoras – pašėtrės ir kareiviai.

5. taboras
2.

6. testiculi: Sako, pribėgusys kaip spyrė anam į tavõrą!Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'tavoras' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2019 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis