manytojas

manýtojas, -a. mąstytojas, išminčius: Yra tai dalykas, kurs labai nustebino mokslininkus ir manytojus. Ne vienas įžymus manytojas mėgino išspręsti skrajojimo ore problemą.
išmanýtojas, -a. kas išmano, supranta: Esmu mokytojas tiesos, perkratytojas širdies, išmanytojas mislių. Kas par išmanýtoja: snarglį tik nusišluostyk!
pramanýtojas (-is), -a.

1. kas sugalvoja ką, sukuria: Dažnai jis darydavo pasilinksminimus ir į juos kviesdavo nebūtų daiktų pramanytojus ne tik iš savo karalystės, bet ir iš svetimų kraštų. Mat aš esmi madų pramanytojas. | Anglai geriausieji gyvulių auklėtojai ir visokių jų veislių „pramanytojai“. Bendoriaus Juozukas visu kuo geras buvo vaikas… Bet be galo buvo prasimanytojas.

2. kas apkalba, šmeižia: Pramanytoja ir pati gal nejautė, kas iš jos, niekatauškės, užsidegė ir kiek širdies skausmo pasidarė. Kaip pramanytojas privalo pasisakyti pramanęs, lygiai ir liežuvininkas privalo atloti, ką yra neteisingai palojęs.
sumanýtojas (-is), -a. kas sumano, sugalvoja, autorius, kūrėjas: Visas suvažiavimas, nereik pamiršti, dirbo ir sprendė betgi daug ką ne taip, kaip to laukė jo sumanytojai. Jums tatai žinią suteikia dangaus sumanytojas Dzeusas! Jie yra jau ne vykdytojai, bet patys sumanytojai – filmų autoriai, kūrėjai.
užmanýtojas, -a. kas sumano, sugalvoja, iniciatorius: Mes, rašėjai „Varpo“ ir užmanytojai „Ūkininko“, galėjome kartais užsimanyti kariauti su tikėjimu „Ūkininke“. Taigi užmanytojams anojo puikaus veikalo veliju, idant neatidėliotų jo įkūnijimo.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'manytojas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x