krãsė.
1. krėslas, kėdė: Krãsė – krėslas, kuris turia užpakalį nugarai atremti. Pasisėdo šalia princesės ant krãsės. Buvo tiek žmonių, kad visos krãsės ir suolai buvo užimti. Ko čia stovi, imk krãsę ir sėsk. Paduok krasę dėdei sėstis. Svečiuo duok krãsę, o pats gali sėsties ir ant kėdalės. Tu atsisėsi į krasę. Daug karnų reik, kol visą krãsę išpini. Buvo padėtos krasės, kuriose riogsojo didė daugybė ponybės. Kakšbaly teipjau iš senų gadynių randasi velnenka, kuri vienam bedugny ant geležinės krãsės sėdi. Aukso krasė [je] sėdėdama, gromatėles piešė. Į svirną vadino, į krasę sodino. Sėd … mano močiutė margo [je] kraselė [je]. Pastatykit krasužėlę į seselių pulkelį. Į tą klėtelę, į tą aukštąją, statė broliai krasužę. Provos krasė. Atsisėdo teismo krasėje. O kad jisai sėdėjo ant sūdo krasės, atsiuntė jop motę. Malonės krasė. Regėjau mano paties sūnų, prie malonės krasės pritrauktą. Ir myl pirmas vietas, o ne večeriją, ir pirmas krases bažnyčiose. Kieno krasėj sėdi, to ir giesmę giedi (kieno esi valdomas, nuo ko priklausomas, tam ir lenkiesi) .
2. krėslas be atramos, taburetė.
3. žemas suolelis ar krėslelis kojoms pasidėti: Neprieteliai jo bus padėti krase kojų jo. Dangus yra sostas mano, o žemė krasė kojų mano.
4. sostas: Ką ant karališkosios krãsės užsodyti, ką karalium padaryti. Raitelių pulkai. viešpačių. apgin krases. Pasisėdo po dešinei ant Dievo krasės. Tiktai karališka krase vyriausiu būsiu nei tu (ant tavęs).
5. sėdėjimo vieta.
6. katedra: Prie visų Auropos universitetų jau krases dėl lietuviškos kalbos mokslo įtaisė.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.