įžiūrėtojas

žiūrė́tojas (-is), -a.

1. kas žiūri, stebi, žiūrovas: Mano šeimininkas, vengdamas didelio susikimšimo, leido į vidų tik po trisdešimt žiūrėtojų. Vaikų daug buvo, tai vienas teisėju buvom, kitas žiūrė́toju. Vienas iš jų. spygteria – duoda žinią, kad jau nežiūrėtojas turi veizdėt jų. Atidarė kubilą, ir iššoko iš jo trys velniai ir bėgo kuo toliausia nuo žiūrėtojų. Žiūrėtojų prisirinko sausakimšai. Jaučia įbestas į save tokių garbingų žiūrėtojų akis. Žiūrėtojas negali juokais tverties! Užsidegus elektrai, pradėjau dairytis prikimštoje žiūrėtojų salėje. Butas buvo pilnas žmonių žiūrėtojų.

2. prižiūrėtojas: Jis prisistatė kaip vietinis tvarkos ir įstatymų žiūrėtojas. Paima gal kokį žiūrėtoją prie sodo.

3. tyrėjas, tvarkytojas: Važiuoja žiūrė́tojai, jau rastum žiūria, kaip nuravėta. Gerą rekomendaciją davė … „Lietuvos“ dienraščio redakcijai, kur įtaisė mane kalbos žiūrėtoju.

4. kas laukia, tikisi ko nors: Palieka vien elgetomis, žiūrėtojais į svetimas rankas.
apžiūrė́tojas (-is), -a.

1. kas apžiūri, tvarko, tikrintojas: [Bičių] dūmytojas stovi prieš apžiūrėtoją taip, kad su dūmine netrukdytų jam dirbti.

2. prižiūrėtojas, globėjas: Naujas [trichinelių] apžiūrėtojas šiam apygardžiui dar nėra paskirtas. Atvyko mokyklų apžiūrėtojas.
dažiūrė́tojas (-is), -a. prižiūrėtojas.
įžiūrė́tojas, -a. kas įžiūri, spėjikas, aiškiaregys: Tai žinovas, žvaigždininkas ir įžiūrėtojas, kas bus.
nužiūrė́tojas, -a. burtininkas, žavėtojas: Blogas asmuo, galįs pakenkti žmogui ar gyvuliui, yra vadinamas raganius arba ragana, apkerėtojas, čerauninkas, nužiūrėtojas, nuodininkas.
pažiūrė́tojas, -a. prižiūrėtojas. |. Tarp pasižiūrėtojų atsiradosi iš to didis išgąstis ir susikimšimas.
péržiūrėtojas (-is), -a. páržiūrėtojas. tikrintojas: Biskį pagirsnoja péržiūrėtojai. Ar neprapuls mūsų prašymai toje popieriaus jūroje, ar atkreips ant jų peržiūrėtojai savo atidą?
prižiūrė́tojas (-is. -us), -a. kas prižiūri, tvarkytojas: Bičių prižiūrėtojams paprastai atiduodama pusė viso pelno. Jis tenai buvo irgi dvaro prižiūrė́tojas. Buvo pabriko prižiūrė́tojai kokie tę atvažiavę. Prižiūrė́tojas yr tę pastatyta. Puplesis savi vadina karvių prižiūrė́toju, nesako, ka kerdžius. Par tą poną buvo toks prižiūrėtojas, kuris, kai pono nesti namie, buvo pono vietoj. Visą laiką ant munęs neturėjo akies tas prižiūrė́to [ja] s. O tas vyrogalis tai bene jų prižiūrėtojas? Nuo prižiūrėtojo žvilgsnio nė vienas nepasislėpdavo, nė vienas jo neprigaudavo. Apgauna gi šitą prižiūrė́toją ir vagia [kolūkio] grūdus.
užžiūrė́tojas (-us), -a.

1. prižiūrėtojas, tvarkytojas: Laikraštis turi būti vidutinišku, kuris niekur nesiektų tikėjimo dalykų ir nepeiktų per smarkiai jų užžiūrėtojų. Buvo kalėjimo užžiūrėtojas.

2. ūkvedys, užvaizdas: Vyriausias karališko dvaro užžiūrėtojas atėjo pažiūrėt smalos. Ponas, kur išvažiuodamas, jį paliektąs savo dvare užžiūrėtojum.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iziuretojas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x