įtroškimas

troškìmas. tróškimas.;

1. troškulys 1: Tuo kartu ne tik žmonės troško, bet žvėrys ir paukščiai krito nuo troškimo. Ligos sugelti, norėdamys troškimą nulengvinti, valkiojės pašaltiniais. Alpėjau iš tróškimo, o neturėjau ko gert. Badą ir troškimą tigris iškenčia labai ilgai. Davė man už peną tulžį, o troškime mano girdė mane uksusu. Šulnys arba rūra ties vartais tavais neužgesia troškimo tavo, jei ėmęs ryką nepasemsi sau ir negersies.

2. → trokšti 2: Sintis yra toks tróškimas. Tróškimas toks, vieną sykį būs keberiokšt. Parvažiavau su tuomi tróškimu. Didelis rūpestis gyvąja krašto gamta matyti straipsnyje apie žuvų troškimą žiemą.

3. dvokas: Vėdink, koks meisos tróškimas. Ka grindys medinės, lubos medinės, numas netura tokio troškimo, tura atsigavimą.

4. → trokšti 5: Daug norėjimas, lobio troškimas. Garbės troškimas. Tróškimas parėdnių i vis keistesnių, nematytų! Pasiutęs tos garbės tróškimas, leka apsukuo žemės! Troškìmą ka turėčiau gert, ne. Troškimas žinių. Valdžios troškìmas. Jo akys degė nenumaldomu troškimu keršto. Abu buvo gražūs, pilni gyvybės ir gyvenimo troškimo. Mano siela kupina blogų norų, neapykantos ir keršto troškimų. Palaiminimas mūsų tiesos užgul … ne apsirijime nei girtavime, bet alkinume ir tróškime teisybės. Kurįjįg didesnį povaizdą galėjo mumus ižkelt. Christus paniekinimo visų daiktų to pasaulio o troškimo dangujęjų, kaip kančioj savo. geidžiamas tikslas, noras: Koks vedums tróškimas [išvažiuoti] buvo! Regėti svetimus kraštus, žinoma, mano didžiausias troškimas. Lai puikūs troškimai ir didi darbai pagražin jaunystę kiekvieno. Jei troškimai dideli ir gražūs, tai dideli žmonės nebijo už jų išsipildymą pakentėti: nei vargo, nei rūpesčių, o gal nei mirties. Tegul išsipildo visi Tamstos troškimai, teneapleidžia niekados energija ir noras darbuoties žmonijos labui. | Neužmigdys naktis žvaigždės, nenumarins širdis troškimų. atsidavimas, užsidegimas: Vienospig tėvykščiop su troškimù dūsaujančiais ir meilėje karštais būkite.

5. → trokšti 7: Nusbodo bobos su visais troškìmais.
įtroškìmas. → įtrokšti
2. Kur nėra tikro žodžio Dievo, ten nieko kito nėr, tiektai badai o įtroškimas dvasiškas, tiektai ižgąstis ir baimė.
ištroškìmas.

1. → ištrokšti
1. | Gailu žolelės – toks ištróškimas lytaus! Žolelė nusilpusi nuo šilumos ir ištroškimo.

2. → ištrokšti 4: Ans klausėsi su didžiu ištroškimu krikščionystės mokslo. Užėjau … berynantį degtinę su tokiu ištroškimu, kad ir butelį buvo berynąs.
nutroškìmas. → nutrokšti 1,
2.
patroškìmas. → patrokšti:

1.

2. Dirbo, persidirbo ir mirė iš patroškimo.

3. → patrokšti
5.
sutroškìmas. → sutrokšti 2: Sutróškimas patalynės, kokios bobos nevalos! Toks kojų sutróškimas – pačiu žmogšūdžiu atsiduoda.
užtroškìmas.

1. → užtrokšti
1.

2. → užtrokšti 3: Ažutroškimas. Žuvų užtroškimas po ledu yra didelė žuvų ūkio ir vietos žvejų nelaimė.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itroskimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x