įsiuntinėti

siuntinė́ti, -ė́ja, -ė́jo. siųsti:

1. Aš būdavau su svarbiomis misijomis siuntinėjamas į užsienius. Nepasiklausęs kaip gali svetimą vaiką siuntinė́ti?! Kam šituos vaikus siuntinė́ja – pati ateit [ų] ir pasiimt [ų]. Aš nėsu koks pastumdėlis, ka mani tei [p] visur siuntinė́tum be reikalo. Siuntinėjo mergaitės viena kitą, ant galo išėjo viena. Kur siuntinė́ji mergučę kaip perkūnas debesį? Tegul nebesiuntinė́ja pas mum daugiau nieko: ka galėsme, ateisme, o ka ne – ne. Pajunkė žmones … artimumpiump karalystump … pasiuntinius siuntinė́t. Visi muni siuntinė́ [ja],
kaip ripkelę ritinė [ja].

2. Šimoniai niekam nerašo, niekas ir Šimoniams laiškų nesiuntinėja. Ans laiškus mum da vis tebesiuntinė́ja, ale daba jau rečiau. Reikia žodžius (korteles žodynui) siuntinė́t paštu. Duktė po biškį [pinigų] siuntinė́ [ja],
teip i stumuos. Nereik, nesiuntinė́k: bene aš badu dvesiu. Siuntinėjo anam znočnias dovinas.
apsiuntinė́ti. apsiųsti:

1. Aplinkui siųsti, apsiuntinėti.

2. Tuos paveikslus jis apsiuntinė́jo visiems. Paprotys apsiuntinėti žmones lazda (krivule) per ilgus amžius ir paskui tebebuvo Lietuvoje.
atsiuntinė́ti. atsiųsti 2: Atsiuntinė́ja gražių miltų. Vaikai mun atsiuntinė́ [ja] po kapeiką, neužmiršta. Paprašė, ka tus piningus po biškį atsiuntinė́tų.
įsiuntinė́ti. įsiųsti
1.
išsiuntinė́ti. išsiųsti:

1. Mergelką po visus kraštus išsiuntinė́ [ja]. išvarinėti: Močeka kai tik parėjo, tai i išsiuntinė́jo vaikus vieną po kito iš namų.

2. Išsiuntinė́jo raštus į visus kraštus – kaip nebegrįžo tas jaunikis, teip nebegrįžo. siuntinėjant išsieikvoti: Po biskį, po biskį ir išsisiuntinė́jo visa meitėlio mėsa.
nusiuntinė́ti; . nusiųsti:

1. Jį siųsk ir siųsk, kol jį nusiuntinėsi.

2. Vienam kitam nusiuntinė́ję buvo, ale ne kas labai griebė. Žadėjo nusiuntinė́ti, o daba, rasti, užmiršo.
pasiuntinė́ti. pasiųsti 1: Jis pats niekur nenais (nenueis), jį vis pasiuntinė́t reik. Supykau labiausiai, misliju: nu, palauk – ir aš tavi pasiuntinė́siu, ir aš tavi pagainiosiu!. Geras vaikas pasisiuntinė́t. Kitą pasisiuntinė́t tai jis pirmas, o paties nepasisiųsi.
parsiuntinė́ti. parsiųsti:

1. Tavo ištikimas slūgas jau parsiuntinė́jo.

2. Liuob parsiuntinė́ti i muno vyralis piningų. Neužmiršta vaikas manės: parsiuntinė́ja tai po kokią kapeiką, tai kokį škarmalą. Parsisiuntinė́ [ja],
girdėjau, vienas kitas po mašiną, ale mažai.
pérsiuntinėti. persiųsti 2: Ką pats gauni, tai i turėkis sau, kam tu viską pársiuntinėji mum?! Pársiuntinėjo vienas par kitą, vienas par kitą, i visiems buvo par akis.
prisiuntinė́ti.

1. pakankamai, daug siuntinėti, liepti kur eiti, vykti: Ačiu, mani jau prisiuntinė́jo užtektinai, daba lai pabėginėja kas kitas. Prisisiuntinė́jo jis mani gana.

2. prisiųsti 1: Ka vaikas ne namie, a tu spėsi jam visko prisiuntinė́t?!
susiuntinė́ti. susiųsti.

1. išsiuntinėti, paliepti vykti, eiti: Prė mašinavimo nusidirbau – kol susiuntinė́jau visus, kur reik, prė darbo.

2. iš visur pakankamai atsisiųsdinti: I tu ma susisiuntinė́k iš visur šitokių sėklų!
užsiuntinė́ti

1. užsiųsti
2.

2. nuvarginti siuntinėjant, liepiant kur eiti: Kai pas jį gyvensi, jis tave užsiuntinė̃s.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isiuntineti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x