įsimerginti

mérginti, -ina, -ino. mer̃ginti. meilintis merginai, suktis apie merginą: Jonas ją mérgino mérgino, bet neėmė. Žiūrėk, Jonai, kiek mergų – pradėk katrą mérgint. Kas iš to, kad mérgina – nusbos ir pames. Aušrinė jį taip sužavėjusi, kad jis, užmiršęs ir žmogžudystę, ir žmoną, ėmė ją merginti. Merginuos su ja. Jis mérginas prie josios ir žanysis. Anas prie jos jau senai mer̃ginas. Merginos, merginos, paskui susivedė jau. Mes penkius metus mérginomės. Jonas mérginas Onai. Aš nežinojau, kad jis merginas, už rankelių vadžiojas. Tavęs jaunos jie merginos, viešnelė mano. Kazys Marę mérginas.
įsimérginti. įsimylėti merginą, sueiti su ja į artimus santykius: Šitas vaikas užaugo ir insmérgino pirklio dukterį. Kareivis noria įsimérginti, t. y. susinešti su mergomis.
išmérginti. kurį laiką merginti, meilintis merginai: Jaunikis išmérgino ją dvejus metus ir dėlto nevedė. Penkis metus išsimérgino su ja.
pamérginti. pasimeilinti, pasisukti apie merginą: Eik tu, Jonuk, mūsų mergiotę pamérginsi, jai vienai labai nuobodu. Raudona merga nuo ugnies, kaip berno pamerginta. Tas pusbernis pamérgina (paerzina) tą šunį su viedru, tai ir puola kaip padūkęs.
pramérginti. mylėti, merginti tam tikrą laiką: Kas gi būt sakęs, kad, tiek metų pramérginęs, pames. Du metu pramérgino mano dukterį.
prisimérginti prisisukti, prisimeilinti prie merginos: Prisimérgino, o kai nusbodo – švilpt! Prisimergino prie gražios raganiūtės, pamylavo, pabučiavo ir vedė.
susimérginti. susidraugauti, susimylėti: Ans merginos, kol susimergino, t. y. apsižanijo. Anas ateidavo kuokinėn, ir mes susmer̃ginom. Da Kaune ji jau susimérgino su juo.
užmérginti. pradėti merginti, vilioti: Gražią mergą vakar vakarėly ažmérginau. Ko an jį eini, po tam da ažmérgins.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isimerginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x