įsimeilauti

meiláuti, -áuja (-auna), -ãvo. méilauti, -auja, -avo

1. norėti, geisti, pageidauti ko: Juk ans tos knygos méilau [ja]. Ir aš meiláuju ką nors gauti. Meiláu [ja] piningų. Prisiglaust tavęsp meilauju. Jo širdis meilauja ko kito. Svetimo skatiko nemeilaudamys, visokioj gadynėj dailiai misti galėtum. Kepalo bemeilaudamas, nė riekės nebgausi.

2. labai prašyti, maldauti: Atleidos siuntinius pas Gediminą pagalbos meilauti. Jaunikis, pamėgęs mergaitę, išsiuntė savo bendrą, kurį piršliu vadina, pas jos tėvus anos meilauti. Ir atjojo jauns bernelis, prašo meilaun motinelę, ar leisi dukrelę. Kantrumo seniai meilauj, tai tu žinai išties.

3. būti meiliam, meilintis: Aš meiláunu, kad noriu ką gauti. Šuo meilaudams eita. Lapė pritykinusi meilavo, girdama jos balsą. Kitos dailinasi, meilauja, kad Anė už seseris paprašytų. Meilaudamas apie ją, kaip gyvai norėjo išviliot žiedą. Kad tu melavai, ko tu meilavai?. Saldžiais žodžiais prie ko meiláutis, malonėtis. Įkando, o paskui méilaunasi kap šuva. Pri tos jo dukters pradėjo pamažu jo bernas Jonas meilautis. Nesa, kurie tau dabar myli, meilaujasi, tave paniekins.

4. myluotis: Kaip anie pirma gražiai meilãvos!

5. mylėti: Meilauja taipajag kūnus sūnų savų, o dūšias jų nopykantoje turi. Tegelbti dabar jį, jeigu jį meilauja. O todėl mane toj sunkybėj patsai tu … meilavai. Su vaikinu meiláujasi. mėgti ką, gėrėtis kuo: Kad žmogus tokias dūmas prileidžia ir trunka jose, pradest jas meilaut, aba jose gėrėtis.
atsimeiláuti atsidžiaugti: Negali atsiméilaut. Te anys niekap neatsiméilauna.
įsimeiláuti įsimeilinti: Į kieno meilę įsilaižyti, įsimeiláuti.
išsimeiláuti. išmeilinti, išmeilikauti.
pameiláuti. paprašyti: Pameilauti naujos vietelės.
prisimeiláuti. prisimeilinti, prisigerinti: Vaikinas nori prisimeilauti prie mergaitės, t. y. patikti. Reikia mokėti prašyti, prisimeilauti jai. Per švelnias kalbas ir prisimeilaujančius žodžius širdis išvadžioja nekaltųjų.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isimeilauti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x