įsimedžioti

medžióti, -iója, -iójo

1. ieškoti žvėrių ar paukščių, norint juos pagauti ar nušauti: Ruonius labai medžioja ir didžiausius jų pulkus išžudo. Kiti medžioja žvėris, meškas. Visą dieną medžiojo ir nieko nenušovė. Kai pareis brolis iš girios medžiojęs, tu jam duok valgyt. Aš ėjau, aš ėjau girelėn medžiotų. Turėjo ir šunį medžiojamą. Ar žinai, kodėl varna yra nemedžiojamas paukštis? Medžiojamas šautuvas. Ans mi apsaugos bijantį nuog medžiojančio tinklų. Šunų nepalakinęs išėjo medžiotų. Meškos eidamas medžioti, pasitaisyk lovą, o šerno – grabą.

2. gaudyti, stengtis nutverti, ieškoti (ėdros, grobio): Katė medžioja peles. Šitas rainys gerai medžioja. Škac medžióti! Varnos tik braidė po purvynus, medžiodamos vabalėlius. Lapė, ant laukų medžiódama, gandrą sutiko. Gerai medžió [ja] tas gandrelis – vaikams gabena ir gabena. | Lig tiktai užgesus ugniakurui, [pelė] vėl šoko maisto medžioti. Jautis medžius rantė, šuo puodus mazgojo, katinėlis nabagėlis mėselę medžiojo. Prie savo urvo lapė nemedžioja.

3. ko nors ieškoti: Ko medžioji pirkioj? Prieš rugiapjūtę ūkininkai medžiodavo gerus darbininkus. Talkininkus medžióti. Kodėl keistienų negalėtumėm medžioti kartu?
apmedžióti. apieškoti bėgiojant lyg medžioklėje.
atmedžióti. ateiti, prisiartinti medžiojant: Kas ten atmedžioja, atbarška? Ar tik ne tavo broliai su kurtais atmedžioja?
įsimedžióti. įsitraukti, įsileisti į medžioklę.
išmedžióti

1. išgaudyti, išieškoti medžiojant: Nė vieno kiškio čia nebėra – visi išmedžióti. apeiti, išžiūrėti medžiojant: Išmedžiójau visus krūmus.

2. išbūti medžioklėje kurį laiką: Išmedžiójau visą dieną.

3. ilgai pamedžioti.
numedžióti. nutverti, pagauti medžioklėje: Apsistoję pakrūmėje, išėmė iš krepšių paukščius, kuriuos turėjo numedžioję. Pradėję varžytis numedžioto meškino gauro, turės tarp savęs susivaidyti. Žvėries nenumedžiojęs, nedrožk iešmo.
pamedžioti

1. pagaudyti, pašaudyti, paieškoti žvėrių ar paukščių: Medinčius … užsimanė zuikių pamedžioti. Niaura leidžiamuoju laiku labai mėgo pamedžioti. Stipruolis išėjo pasimedžioti, bet savo vietoj paliko mane. Leidė išleidė tėvas sūnelį pasivaikščiotų, pasimedžiotų.

2. paieškoti (ėdros, grobio): Bėk, kačiutė, mažtelėlė, pamedžiok mėselės. Levas išėjo pasimedžiotie. Grobuonis skrenda į lizdą – miego, idant prieš aušrą vėl galėtų pasimedžioti.

3. pasiieškoti, pasirinkti: Savo raštams faktų jie pasimedžioja iš įvairių žodynų.
primedžióti

1. prigaudyti, prišaudyti žvėrių ar paukščių: Aš kiek reikiant primedžiojau balandžių.

2. susiieškoti, prisirinkti (maisto, ėdros): Kartą žmogus, maisto prisimedžiojęs, pasisotinęs, ilsėjosi.
sumedžióti.

1. sugauti, nušauti medžioklėje: Jis veža parduoti du vilko kailius, tris kiaunes ir du kiškius, kuriuos sumedžiojo užvakar, iš nakties pasnigus. Imk savo rykus, seidoką ir kilpinį …, ir sumedžiokiem briediną.

2. gauti dedant pastangų, suieškoti, surasti: Sumedžioti yra suieškoti, ko ieškai. Nuo Jauniaus sumedžiojau nemažai labai svarbių žinių. Kiti straipsniai iš kitur autoriaus sumedžioti. Ilgai ieškojo, bet sumedžiojo visus reikalingus įrankius. Pažadėjo karalius savo trijų dukterų vieną tam, kurs vagis sumedžiõs.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isimedzioti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x