įsikovoti

.
kovóti, -ója, -ójo

1. kautis, kariauti; . muštis, vaidytis: Kovoti ir numirt už liaudį – tų teisių nieks negal atimt. Rodės man, kad visas sviets, kovót susibėgęs, kardus ir šobles į margas nunešė pievas. Saulė tekėjo, kad brolelis kariavo, saulė leidos, dar kovojo. Ilgai kovą kovojo. Kovoja kaip uodas su liūtu.

2. varžytis sporto rungtynėse: Žaidėjai puikiai kovójo.

3. veikti, stengiantis ką pasiekti, laimėti, įgyti, įvykdyti ar nugalėti, sunaikinti, išstumti: Ilgus metus lietuvių tauta kovojo už savo nacionalinį išsivadavimą. Jis kovojo dėl darbo žmonių laisvės ir jų šviesesnės ateities. Būti vertu kovoti už komunistinio darbo spartuolio, brigados vardą – didelė ir neįkainojama vertė. Ir žmogus tol kovos, kol sau laimę suras. | Jie buvo pradėję su tais vabzdžiais kovoti (juos naikinti) . Vairui sunku buvo kovoti su griūvančiais vandens kalnais. Greitai nebepajėgsime kovoti su ledu ir sniegu. | Ir ten ji toliau kovoja su mirtimi, besikėsinančia į jos kūdikio gyvybę.

4. grumtis (jausmams, siekimams): Sieloje jis smarkiai kovojo. Jinai kovojo su savim ilgai. Anė vėl tyli, lyg apgailėdama išsiplepėjusi, lyg kovodama su savimi – ar sakyti, ar ne. Jame kovoja pono išdidumas ir nerimastis.
apkovóti. nugalėti: Jai. lengvas daikts yra visus ginklus apkovoti. Kaip mūsų sentėviai ligas, nelaimes ir piktąsias dvasias visokiais prietarais apkovodavo.
atkovóti.

1. kovojant atgauti, atkariauti: Turim žemę darbais atkovoti ir apsėti mes turim kviečiais.

2. pakankamai prisikariauti. .
įsikovóti. įsitraukti į kovą. .
iškovóti

1. kovojant, veikiant įgyti, pasiekti ką: Su Lenino vėliava mes iškovojome lemiamus laimėjimus kovoje dėl socialistinės statybos pergalės. Taikos nelaukia – taiką iškovoja 1940 metais. O ką ji pati yra padariusi, kad padėtų Petrui iškovoti jų dviejų bendrą laimę?. Tikrąją savo nepriklausomybę lietuvių tauta išsikovojo. Pagaliau išsikovota šiokia tokia laisvė, ir jinai jau nebedirbs Galickui. Ir garbę išsikovosi. Tik tas vertas laimės ir gyvenimo, kas tatai turi kasdien išsikovoti.

2. baigti kovą: O kad aš iškovojęs, grabop tai gult einu. Tas jau iškovójęs (miręs) .
nukovóti. nugalėti: Plieno kardai ir durtuvai smarkų priešą nukovõs. Nukovoti įsigalėjusį pasauly piktą. | Sūnų išleidom mokytis, reiks vienims nukovot (nuvalyti, nudoroti) laukus.
pakovóti.

1. kiek kovoti, pakariauti: Taip Aleksys ir Jokūbas važinėjo pasimokyti, kaip kitur kovojama už savąsias kultūras, ir pakovoti už lietuviškąją. Pasikovoti (pasigrumti) geriaus vis, nekaip nieko nedaryt.

2. kovoti 3: Dabar žodis „kaina“ toks pasidarė žinomas, jog niekas nė sapnuoti nesapnuoja, kad dėl jo būtų reikėję kuomet ginčytis, o Jablonskis, kaip matėme, turėjo nemaža pakovoti, kol jis prigijo.
pérkovoti. atlikti, baigti kovą: Kovą perkovojo.
sukovóti. sužaisti (varžybose): Panevėžiečiai vyrai tose varžybose ypač gerai sukovojo.
užkovóti.

1. užkariauti, įsigyti kovojant: Čia opozicija suspietė pagrindines savo jėgas, pasiskirdama sau tikslą užkovoti sostinės organizaciją. Vienas sūnus žemės užsikovojo, o kitas gavo.

2. nukauti. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isikovoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x