įsikniurvinti

kniùrvinti (-yti), -ina, -ino

1. kasti, krapštyti, badyti, urbinti: Kniùrvink, gremžk, gal kaip išgręši. Kniùrvink (prarak, pradurk), kol prakniurvinsi sudžiūvusią plutą molio, o toliau atrasi minkštą žemę. Kniùrvina – mažą daiktą, niekus beda, kasa, knisa. Kniùrvinu raviuką vandeniui nubėgti. Sulig diena pradėjom kniùrvyti šulinį. Pelės pradėjo kniùrvinti bulbių kapčio apačią, prasikniurvins dar kiaurai.

2. lįsti, raustis: Kur čia kniùrvini?. Jau jau po truputį kniùrvinasi. | Ko tu čia kniurviniesi kaip kiaulė guoly?! Matyt, kad griaustinio vaikas bijo – kniùrvinasi į padušką.

3. niurnant judėti atsigulus, tvarsytis: Kniùrvinas – iš miego nekelas, ukštinas po lovą, niurzga, vyniojas į drobulę, nenoria kelties. Nė pats nežino, ko staipos, graibos – et tik kniùrvinas po lovą. Nesikniùrvinkit, vaikai, o miegokit!
apsikniùrvinti apsiknisti, apsivelti, išsitaršyti: Apsikniùrvinęs meitelys šiauduose, kad net jo nė nematyt. Ko guli apsikniùrvinęs kaip kiaulė?!
įsikniùrvinti įsirausti, įsikasti, įlįsti: Šuva įsikniùrvino an šiaudus, kad būt šilčiau gulėt. Įsikniurvino, įlindo į šieną. Šiaip taip įsikniùrvinę į patį vidurį kaugės, ko tik neužtroškom. Led įsikniùrvinau per šiaudus ir pasiekiau šieno (įsiknisau prie šiaudais užkrauto šieno) .
iškniùrvinti. iškasti, išrausti, išurbinti: Kurmis baigia visas uogas iškniurvyti. Iškniùrvino žemę. | Lenta kirmėlių iškniurvinta. Šiaip taip iškniùrvinau skylę.
pakniùrvinti. kiek pakasti, parausti: Pakniùrvink čia, gal bus geresnio smėlio.
prakniùrvinti.

1. prakasti, prarausti, praurbinti: Reiks prakniùrvint skylę [rūsyje, kad galima būtų išimti morkas]. Prakniurvink skylę pagal vandenį. Prakniùrvink sudžiūvusią plutą molio ant kelio, atrasi toliau minkštesnę žemę. Truputį prakniùrvinsiu žemę ir dėsiu trąšų. Prakniùrvink čia griovelį, kad vanduo išbėgtų. Jau visa diena kaip vargsta, o dar tik tokį griovelį teprakniùrvino. Užtvinko panagė; paimk adatą ir prakniùrvink. Pelė prasikniùrvino urvą ir įlindo. Vanduo pats prasikniurvino [griovelį].

2. prasigraužus išlįsti: Pelė pro padlagą prasikniurvino.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isikniurvinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x