įsigeidauti

geidáuti, -áuja (-áuna), -ãvo. géidauti, -auja, -avo.

1. geisti, trokšti; ilgėtis; prašyti; reikalauti: Kūdikis geidáuja motinos. Sesuo kada geidáuna gauti knygą. Tamstos jau daug geidáunat (norit, reikalaujat) . Mes seniai geidãvom, kad tik tu atvažiuotum. Jėg nenori duonos su sviestu, tai gal karšto akmenio geidáuni? Tai ponelis, nevalgo, kas paduota ant stalo, bet geidauja skanėsių. Zigmas ir ženytis geidáuja. Geidavo mergaitė jau seniau, kad nuvežčiau pas motiną. Ko geidavo, tai ir gavo. Aš nei negeidavaũ (neprašiau) atostogų. Saliamonas nieko kito negeidavo, tiktai išminties. Tatai, ko mes teip ilgai geidavome, dabar išsipildė. Kitąsyk jis dar geidáudavo tos pažiūros (pažiūrėti ką nors) . Ko mūsų širdis geidauti turi. Kito gero negeidauk. Duok, kad geidautumbim tavęs. Tas per savo ilgą amžią daug buvo geidavęs kitos šviesos. Tos knygos rašytojai ir leidėjai žino, jog tokia knyga labai yra geidaujama. Pagaliau pasirodė puiki geidaujamoji saulė.

2. pasigesti, gedėti: Giria, giria, tu geidauji tos senovės mylimos. Jei da gerą vyrą gausi, brolių negeidausi. Marti geidavos tris nedėlėles, sesuo – trejus metelius.
įsigeidáuti įsinorėti, pageidauti: Įsigeidavau ir nė nepamačiau besikeliąs vis aukštyn ir aukštyn.
pageidáuti. geisti, norėti: Ko pageidauji, to jau vis ir lauki. Vyrų akys pageidaujančios mane nužemina tik ir išniekin.
sugeidáuti. panorėti: Pasakosiu pasaką apie cigono kirvynę, sugeidautą bulvynę.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isigeidauti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis