įsidrumsti

drum̃sti, -čia, -tė

1. maišyti skystį su nuosėdomis, miešti: Antys vandenį drum̃sčia. Kam tu man geriančiam vandenį drumsti? Drumsčiu alų, vyną. Nedrum̃sk giros. Vanduo drum̃sčias, negali išplauti drapanų. Drumsčiasi alus. Vis drumsčias vandenužis, skęsta mano žirgužis. Rūgdama gira drum̃sčias.

2. draikyti, maišyti. Tik drum̃sčia vėjas – tuojautės lis. Pakilo toks vėjas, tik drum̃sčia – bus lietaus. Kas čia drum̃sčia dūmus (netraukia į kaminą, varo į trobą) ?. Drumsčias vėjis, sudrums lietų. Kai orie vėjas, tai dūmai drum̃sčias po gryčią.

3. nerimti, maišytis: Prieš lytų žuvys ima drum̃stis. Bitės prieš spiečių labai drumsčias. Kažna ko anas čia drum̃sčias, kažna ko jam čia reikia? Arabai drum̃sčias – mačiau laikrašty. Drum̃stės ilgai, bet susidrumstė karas vieną kartą.

4. blaustis, niauktis: Dangus kaži ko drum̃sčias, kad tik neimtų lyti. Kelinta diena drum̃sčias drum̃sčias, o vis nepralyja, ir gana. Oras drum̃stės, pakilo juodas debesys su griausmu. | Drumsčiantis lęšiukui drauge silpnėja matymas.

5. ardyti, trikdyti: Nedrum̃sk man ramybės. Įsiviešpatavo tyla, kurią drumstė tik rudens vėjas ir medžių ošimas. Taip viena po kitos nelaimės trukdė ir drumstė mūsų gyvenimą. Pradėjo drumstis mintys.

6. drausti, grūmoti: O tas tėvas drum̃sčia, neleidžia: kur tu eisi, šitep lyja.
vándenį drum̃sti kelti nesantaiką: Ko jis čia nori, ko vándenį tarp mūs drum̃sčia?
apsidrum̃sti, -čia, apsìdrumstė

1. kiek susimaišyti skysčiui su nuosėdomis: Pavasarį šuliniuose vanduo vis apsidrum̃sčia. Apsìdrumstė vanduo, žuvies nebematyti.

2. apsiblausti, apsiniaukti: Naktis ne per tamsi, ale mat ir apsidrum̃stę, šviesu tik nuo sniego.

3. sutrikti, apirti: Ir Prūsų lietuviuose iš lengvo apsidrumstė vienybės pajautimas su kitais lietuviais.
įsidrum̃sti, -čia, įsìdrumstė. įsimaišyti, iškilti: Ramian mūsų gyveniman įsìdrumstė nesusipratimo.
išdrum̃sti, -čia, ìšdrumstė

1. sudrumsti, sumaišyti skystį su nuosėdomis: Išdrum̃sk tę gerai [vandenį],
mažu ištrauksim kokią žuvį.

2. išgriozti, išnaršyti, išieškoti: Ìšdrumstė visur, i neranda.
nudrum̃sti, -čia, nùdrumstė

1. nusiskaidrinti, nusistoti drumzlėms: Nesimaudyk drumstynėj, palauk, iki nusidrums!

2. išsklaidyti drumstą nuotaiką, išblaškyti, nuraminti: Matydamas mano nuotaiką pasistengė mane nudrumsti. Nuo pusrytėlių lig priešpietėlių nei jis pats dirba, nei kito rūpin, bil jis pats nusidrumsčia. Nueinanti nuo partapijono nusidrumstusi, nurimusi.
padrum̃sti, -čia, pàdrumstė.

1. pamaišyti skystį su nuosėdomis, pamiešti: Padrum̃sk čia gerai – išlįs kokia vėgėlė. Aš neprieinu tę, pats pasidrum̃sk. Tik palijo kiek, ir pasìdrumstė upėj vanduo.

2. apsiblausti: Jis priėjo prie paveikslo, jo akys pasidrumstė.
sudrum̃sti, -čia, sùdrumstė

1. sumaišyti skystį su nuosėdomis: Ir atlėkė gulbinėlis, ir sudrumstė vandenėlį. O kviesliai su kragais svotbiškais susibėgę pyvo sùdrumsto malkus tikt košia, tikt košia. Vanduo, su moliu sudrumstas, arba šarmas geriausiai ugnį gesin. Ižg čystos versmės čystos upės plūsta, o ižg. sudrumstõs. – sudrumstos. Sudrumstam vandeny geriau žuvis gaudyti. Vanduo susìdrumstė. Upės vanduo susidrumstė, kėlėsi iš kapo antrasai vaizbūnas.

2. drumsčiant atvaryti, supūsti: Drumstė drumstė vėjas ir sùdrumstė lietaus. Gal susidrum̃s kur į daiktą debesys.

3. apsiniaukti, apsiblausti: Dangus sudrumstas lyg prieš lietų. Toji sunkiai atmerkė akis, pažiūrėjo susidrumstusiu žvilgsniu.

4. sutrikdyti, suardyti, sumaišyti: Sumaišė, sùdrumstė bites lietus. Su tom kalbom tik sùdrumstė ma [n] ramybę. Kas sudrumstė padangę ramią garsais bombonešių baisiais? Jau liūdnos mintys nesudrums mūs laimės. Taip eidama galvojo, prisimindama vakar dienos įvykius, sudrumsčiusius pastovų namų ramumą. Iškilminga nuotaika buvo sudrumsta. Niekame nebuvo įžagtas nei piktais kokiais. geiduliais sudrumstas. Ir moterų krūvelė, visa sujudusi ir susidrumstusi, pasileido vieškeliu į dvarą. Jo sąmonė susidrumstė.

5. iškilti, įvykti: I galia susidrum̃sti karas!

6. sudrausti: Oi uošvi, uošveli, senasai tėveli, išeik, sudrum̃sk margus kurtus nuog manę bernelio. Man ir sakė, ale aš sùdrumsčiau.
uždrum̃sti, -čia, ùždrumstė.

1. užteršti, sudrumsti: Upė vandenį uždrumstė. Ateina merga vandens semti – vanduo užsidrumstęs.

2. užtušuoti, užslėpti: Nori tiesą uždrumsti.
vándenį uždrum̃sti ką nors pikta padaryti: Argi jau man niekas vándenio neùždrumstė!


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isidrumsti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis