įsakytojas

sakýtojas (-is. -us), -a.

1. kas sako, kalba: Sakytojas gali savo mintis tiesiai reikšti. Gyvensi prastai, bet širdžiai bus miela, nes bus riekė duonos ant stalo ir meilių žodžių sakytojas prie šalies.

2. kas pasakoja, pasakotojas: Tiek ten buvo džiaugsmo, kad nei sakytojas, nei rašytojas neapsakys, nei aprašys. Tą pat sakau ir aš, tos istorijos sakytojas. Sakytoja sakė, kad tai ne pasaka, bet tikra teisybė.

3. kas sako kalbas, oratorius: Atsisėdau artie tų sakýtojų, ka girdėčio. Jaunas tas sakýtojas, ans muno vaikas, vaikelis galia būti. Ji galėjo būti sakytoja ir kalbėti iš tribūnos.

4. religinių idėjų aiškintojas, skelbėjas, pamokslininkas: Pamokslų sakytojas. Heretikas, puikas naujų mokslų krikščionystėj sakytojas. Tie visi buvo sakytojai Dievo žodžio. Tuo paveikslu savo ragina Viešpats visus žodžio savo sakytojus, idant visur sėtų, ir tenai, kur neviliasi vaisiaus nei derėjimo. Nes visados daugesn sakytojas žodžio Dievo gyvata ir pavaizdu geruoju, neg mokslu, padaro. Kaip gal jie girdėti be sakytojo? Ir ištyrė ėsantį tą tiesos sakýtojį.

5. Mažosios Lietuvos protestantų namuose rengiamų pamaldų vadovas: Evangelikų ne kunigai buvo, ale sakýtojai. Nebuvo kam – sakýtojis aš buvau. Juk kartais geri žodžio sakytojai yra net didesni, garbingesni už bet kokį kunigą. Ale ir be kunigo ir kito sakytojo man žodį apsako Bybelės. Biblistų sakýtojas.
apsakýtojas (-is), -a.

1. skelbėjas: Su evangelija rankoje atkeliavo pas jus pirmiejai anos apsakytojai. Persekiojo … apsakytojus tikros evangelijos. Tikrus apisakytojus žodžio Dievo žavina, persekioja. Kop ašjen pažymėtas esmi už apisakytojį ir apaštalą. šauklys.

2. pasakotojas.

3. kas praneša, pranešėjas: Ant Ventės Rago … yra vėtros apsakytojai įtaisyti. Jie. apsako, kad žaibas arti, ir apsakytojais jie žūva.

4. kas praneša, įskundžia.
atsakýtojas (-is. -us), -a.

1. kas teikia klausiančiam informaciją, atsako į klausimą: Atsakytojas klausėjui visą savo mintį trumpai ir aiškiai pasako. Anketos atsakytojas. Ir noru atsiklausti, ar yr … tų numų atsakýtojus.

2. atsakovas: Nei tu man teistojas, nei aš tau atsakytojas!

3. kas persako kieno kalbą, paskalą: Atsakýtojas kartais piktesnis būna už pasakytoją.

4. įgaliotinis, pavaduotojas: Atsakytojas, atrašytojas nuog vyskupo kitiemus.
įsakýtojas (-is), -a. kas paliepia, įsako, nurodo: Dvare jį. buvo pavergęs įsakytojas Geišė ir padaręs tylia mašina darytoja. Įsakytojau, per visą naktį dirbome, o nieko negavome. Tamsta pati esi sau įsakytoja susivaldyti.
nusakýtojas, -a. kas nusako, atspindi: Veido raukšlės – žmogaus praeities ir dabarties nusakytojai.
pasakýtojas (-is), -a. kas pasako kokią mintį, kitą apkalba.
pérsakytojas (-is), -a. pársakytojas (-us). vertėjas: Įsigeidė vokiečiai mane padaryti persakytoju. A nesupranti, bene pársakytojo reiks!
prasakýtojas, -a. pranašas.
prisakýtojas (-is), -a.

1. kas įsako.

2. mokytojas, patarėjas.
užsakýtojas, -a.

1. kas užsiprašo ką atlikti, padaryti, užsakovas: Užsakytojas statytojams duoda uždavinį. Sutartą dieną atėjo paveikslo užsakytojas. Atminų užsakýtojas.

2. kas uždraudžia. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isakytojas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x