įmaknoti

.
maknóti, -ója, -ójo

1. bristi (per purvyną), klampoti: Kam maknóji par purvynus? Gali pašaliais kelio eiti – čia sausiau. Iš miesto visą laiką tokiu keliu reikėjo maknóti. Kelias – apsaugok Dieve: arkliai iki kelių maknója. Matyt, kad nenustos lyti – reikės namo maknóti. Kur maknóji tiesiai par dirvas – gal kelio nerandi!

2. smagiai eiti, vykti, drožti, dyžti: Maknók, kad nori, aš nebemaknósiu. Kas rytą, kai maknoju į Šančius, po kojomis maloniai traška ledukas. Kur taip greitai maknóji?

3. lipdyti purvu, purvinti: Žiūriu – tas mūsų vaikas, pasiėmęs maknynės, ir maknója sieną. Maknójas vaikai po lietaus in ūlyčios.
apsimaknóti aplipti purvu, susipurvinti: Šlapias daržas – kojos apsimaknõs. Vaikas nuo plytinės atejo, visas moliu apsimaknójęs.
atmaknóti. atbristi, atklampoti: Mes tavęs beveik nelaukėm: nemanėm, kad tu tokiu keliu atmaknósi. Vos ne vos atmaknójau pas jus – taip šlapia. Atmaknojo per patį purvą.
įmaknóti

1. įbristi, įklampoti: Maknojo ir įmaknójo į marmalyną.

2. įsipurvinti, įsitepti: Ot ir insimaknójo kap paršas baloj! Ale kad ir insimaknojai in molį kai muliorius. Eik, nusiprausk – visa insimaknójai.
išmaknóti

1. išeiti (per purvus), išklampoti: Tėvas išmaknójo į turgų.

2. išmindyti, ištepenti: Klampią pievą arkliai baisiai išmaknója. Eita ir nueita: kaip pradėta eiti, tai išmaknóta purvynė, o lapai išrausioti. Nepamatė ir išmaknójo karvašūdį.

3. išpurvinti, ištepti: Žiūrėkit, koks purvas, išvešit vežimą [vaiko],
išmaknósit. Labai išsimaknójau – neisiu nei pirkion. Ale ir išsimaknójai, net baisu žiūrėti! Visa kiaulė išsimaknójus. Visas po makalynę išsimaknojo. Kur teip snukį išsimaknójai?
numaknóti

1. nueiti, numaksėti: Gaidys, išnešęs kudašių, numaknojo int pagirį. Makt, makt ir numaknojau. Nuginiau nu parvažos, tai į vidurį numaknós.

2. nubristi, nuklampoti: Tokį kelią ligi numaknójom, sutemo – nors į akį durk. Numaknójo per purvyną an kaimyną.

3. nupurvinti, sutepti: Nepamačiau, kaip ratas pačiupo skarą ir numaknójo. Šliaužia kareiviai visi nusimaknoję, murzinais veidais. Su kojom nusimaknója vienas kitą.
pamaknóti. paeiti, pakeliauti: Pamaknótum tu tokiuo keliu, tai žinotum!
parmaknóti. parbristi, parklampoti: In tę eit buvo gerai, ba buvo pašalę, ale namo, kai atsileido, tai kap tik (vos) parmaknójom. Parsimaknojau šiaip teip.
primaknóti.

1. pribristi, priklampoti: Visa sušilus primaknójau prie tvoros.

2. klampoti iki valiai: Gana jau man: teip visą dieną primaknójau.
sumaknóti. sutepti, supurvinti: Duok škurlį – rankas nusišluostysiu. Tik švaraus neduok, o sumaknósiu – matai, kad nešvarios rankos. Kėlėm kiaulę vežiman, tai ir susimaknójau rankas. Ir kojas susimaknójau – tokia purvynė. Tik žiūrėk, prie ratų nesusimaknók. Tik daviau naujus marškinius, ir vėl visas susmaknojo kaip kiaulė.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'imaknoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė