įlepinti

.
lẽpinti (-yti), -ina, -ino. daryti lepų, išlepusį; gadinti nuolaidžiavimu, perdėtu rūpinimusi, paikinti, dykinti: Savo sūnaus nelẽpink, t. y. lepniai neaugink, tai turėsi vietą name. Nelepina vaikų savų didingas mūsų laikas. Kaip tu čia gali dejuoti, pats būdamas visų lepinamas. Oi augin, lẽpin močiutė dukrelę kaip darže lelijėlę. Ji augydama, ji lepydama abiem žadėjo po tris skryneles. Didžturis lepino kūną savą švelniuose ir putluose rūbuose. Lepinsiegu sūnų, ižgandins tavę, o jei žaisi su sūnumi, nuliūdins tavę. Sausis lepino žiemą ūkanotomis šiltomis dienomis. Lepinamam vaikui ragai dygsta. Vaiko nelepink, bet prie darbo pratink. Nelepink vaikus: su rykšte nenuvarysim į kapus, su pyragu neparvadinsim.
lepintai. Minkštai, su gėrium, lepintai, mėgiai. Nuotakos negeidė jų turtūse tižti ir lepinties. Dar kurį laiką lepinosi ta gaivinančia ryto nuotaika. Numetęs kuprinę, nusivilkęs švarkelį ir pamirkęs kojas vėsiame upelio vandenyje, sėdėdamas pavėsyje, ilsėjaus ir lepinaus.
įlẽpinti. visaip, labai lepinti: Ir įlẽpina gi motyna savo vienatūrį sūnelį.
išlẽpinti. padaryti išlepusį: Mamytė išlepino, ir nematei nei vargo, nei ašarų – nieko. Tačiau mūsų svečiai ne toki išlepinti buvo. Mate, neišlẽpink savo vaikų. Ir iš mažumos išlepino prie tinginiavimo. Išsilẽpinai vaiką, tai dabar džiaukis. Taukinės lempos šviesa aplink skleidė tokią šilimą, jog mes tiesiog išsilepinome.
palẽpinti. šiek tiek lepinti, pamylėti geresniais valgiais ir pan.: Aš tave palẽpysiu. Jei nori palepinti savo skonį, tai gerk kavą, arbatą. Tėvams išvažiavus, vaikai pasilẽpino. Ausis pasilepinčiau gimtine kalba.
užlẽpinti. per daug išlepinti: Užlẽpinai vaiką lepniai augindama – nū pačiam nebėra vietos.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ilepinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė