įkričioti

kričióti, -iója, -iójo

1. vieno drabužio kraštus traukti iš kito: Dabar visi taip bliuzes an kelnių kričiója.

2. eiti atkišus užpakalį.
apsikričióti. išsitraukti marškinius iš kelnių; nešioti marškinius, nesukištus į kelnes: Apsikričiójo ans marškinius, t. y. ant viršaus ištraukė, šieną pjaudamas. Kam tuos marškinius apsikričiójai? Ar negali susikišt į kelnes! Apsikričiojęs su marškiniais, rodosi, kad pavalkus būtų ant strėnų užsimovęs.
įkričióti. vieno drabužio kraštus įleisti, sukišti į kitą: Apatines kelnes paprastai įkričiójam į kojines. Įsikričióti yra marškinius į kelnes sukišti. Dabar į madą įejo bliuskeles į sijonus įsikričioti.
iškričióti. vieno drabužio kraštus ištraukti iš kito: Marškinius iškričiók, nebūs teip šiltà. Marškinius iš kelnių iškričióti. Išsikričióję marškinius – vyrai iš kelnių, moters iš sijonų – pjauna šieną, t. y. išsitraukę. Vasarą arė ar šieną pjovė visados po marškinių, lig kelio trumpų, išsikričioję. Va, ir eina išsikričiójęs kaip girtas. Kaip čia ir eini, ar nė gėdos neturi, su išsikričiójusiais marškiniais.
sukričióti. vieno drabužio kraštus sukišti į kitą: Sukričiók marškinius į sijoną, kad nebūtų matomos padelkos. Kad išsmukusios kelnės, sukričiók į aulus (sukišk). Susikričiók marškinius, nedarydamas man gėdos priš svietą. Susikričiók kelnes (susikišk į kojines), kad par tokį purvą neatkustum. Susikričiók kelnes – susikišk marškinius į kelnes. Kas tu do vaikis, kad nei kelnių nemoki susikričióti!


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ikricioti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x