atauginti

augìnti, -ina, -ino

1. augti 1: Krūvelę vaikų augìna. Augin močiutė dvi dukterėli. Augin tėvas sūnelį, sau didį užvadėlį, kriukį. Prausė mane mamužytė jauną beauginant. Veizėkiat, tas žandenas pradėjęs augìnti! Kam tokiuos nagus ilgus auginì, dar užluš! Matyt, jau gerą duoną turi, kad sprandą augìna. Dagius ir usnes ji tau augins. Ne tau augìnta, ne tau pustyta merga. Augintas vilkas sugrįžta į mišką. Kaip vilką neaugìnsi, vis į mišką žiūria. Ne mūs augìntas – ne mūs paukštis. Neaugìnk paukščio, ilgus nagus turinčio. I augìnas tą vaiką senukas su bobute. Tuos vaikus augìnos augìnos – nė vieno nebliko. Tai netinginė – visokių daržovių augìnasi. Pas mus bekonai augìnosi (buvo auginami) .

2. augti 5: Kai daug išskolini, tai pinigas pinigą augina. Oi ar krauna tau šarvelį, ar augìna pasogėlį. Ten ilgesį mano augino saulėleidžių toliai slaptingi. Mielės augìna (kelia) pyragus.
antaugìnti. antaugti: Akliuo nagus galėjo antauginti. Antaugìnom [jaučiui] dešimt kilų per dešimt dienų – tatai buvo šersena.
apaugìnti. apaugti 1: Sodybą apaugìnk medžiais, bus gražesnė. Ragana baigia ją akmeniu apaugìnti. Jis toks apsileidęs, barzda apsiaugìnęs.
ataugìnti. ataugti 1: Sodus atauginti galima ne taip greit. Medį greit nukirsi, bet paskui neataugìnsi. Barzdą atauginti. Atsiaugìnk antrą žolę, ir turėsi kur pasiganyti. Buvau trumpai nusikirpęs plaukus, dabar vėl atsiauginaũ.
įaugìnti

1. įaugti 1: Reikalinga mums augintis iš pat esybės šaknų, kad nebūtume kaip kokie čiepai, įauginti į kitus medžius.

2. įaugti 2: Įaugìno sveikatą, tegu dabar darbuja. Niekas nemoka taip įaugìnti jaučių kaip užpalėnai. Daug dar jai supenėsi, pakol į lašinius įauginsi. Matai, kokį pilvuką įsiauginau.
išaugìnti. išaugti 1: Geros buvo pačios, kol vaikus išaugìno. Kokius kas išaugins vaikus, – su tokiais ir džiaugsis. Derlių mes išauginsime tokį, kad rudenį visi išsižios. | Gyvatė, ugnin įmesta, kojas išaugìna. Tokį didelį išsiaugìno kumelį! Šitą gyvulėlį buvo ji išsiauginusi.
nuaugìnti. nuaugti 2: Kampas, pavaža yr diktesnė nuaugìnta, neko išpjauta. Į rudenį nuaugino brandžiai besisupantį javo grūdą. Ans liuob porą paršų nuauginties.
paaugìnti. paaugti 1: Iki paaugìnsi vaikus, dar daug pavargsi. Ūkininkas pasiaugino gražių veršiukų. Pilvuką gana šaunų pasiauginęs.
pérauginti. peraugti 1: Pernai jūs pérauginot šieną.
priaugìnti

1. priaugti 1: Nulūžusio rago nebepriaugìnsi.

2. priaugti 5: Gerai būtų priauginti avių – iš jų nemaža yra nauda. Prisiaugìnom apie namus medžių, tai nors užvėja.

3. užsiauginti: Mūs tik viena karvė, bet kitiem metam dar ir telyčaitę prisiaugìnsim.
suaugìnti. suaugti:

1. Daktarai suaugino koją nulūžusią.

2. Čion vaikelius suaugino ir senatvės sulaukė. Vai tu vargavai rytą vakarėlį, ik suauginaĩ devynius sūnus. Vai tu eglele, ir suauginaĩ, ir sudabinai devynias šakas. Susiaugìno visus gyvulius, dabar galės ūkinykauti.
užaugìnti. užaugti 2: Užaugìnk jį. panašų į šitą – ir būsi man geras mokytojas. Užaugìno mane motinėlė, užnešiojo ant baltų rankelių. Marija. bernelį užaugino. Užsiauginsiu porą paršelių. Jis barzdą kaip vėtyklę užsiaugìno.
ragùs užsiaugìnti pasidaryti nebesukalbamam, išpuikti: Jis jau per daug didelius ragus užsiaugino.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'atauginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x