antsidanginti

.
dangìnti (-ýti), -ìna, -ìno. dánginti, -ina, -ino. gabenti, kraustyti, lakinti: Kur danginì tuos rakandus? Kad pradėjo mane dangìnti tuščiais ratais par laukus, ko liežuvį nenukandau. Dangino kūną iš numų gentys mirusiojo raiti, plikomis kardomis švytruodamys. Vasarą žmonys iš miestų dangìnasi į kaimus. Kur danginíesi, ar negali sėdėt namie! Dangìnkis pro duris, kol nepaėmiau brūklio! Perspėjo gyventojus, idant, namus pametę, dangintųsi į tankias girias. Dánginasi ižg karalystės.
antsidangìnti. uždanginti. Antsidangìnęs vyras ant šieno, ir bemiegtąs.
atidangìnti

1. atitraukti: Led atidángino ratus nuo duobės.

2. atvykti, atsikraustyti: Jis atsidangino per visas balas ir miškus. Kas aprašys kalnėnų ir žemaičių senovės girias, kokias anie, atsidanginusys į tą kraštą, rado.
įdangìnti. įgabenti, įvilkti: Įdangináu tokį vyrą už apkaklės į trobą ir nudyžiau. Įsidangìno į pačią kerčią ir plerpso. Kad pelės neįsidangytų, reik aulį gerai uždaryti.
išdangìnti. iškraustyti: Ir paliepė išdanginti visus indus, visus rykus, kad tik labiau pasunkėtų jai kepimas. Susikrovė savo daiktus ir išsidangìno kaži kur. Seniau buvo penki gyventojai, dabar išsidánginę. Daugybė lietuviško svieto išsidangino į Ameriką.
nudangìnti.

1. nugabenti, nukraustyti: Jis visus kubilus ir viedrus nudángino į klojimą. Tėvas padėjo kaimynuo nusidangyti į Rusnę. Nusidángino su gyvuliais [piemuo] į pačią galulaukę.

2. nukišti, paslėpti, nudaigoti: Kur nudanginaĩ peilį?

3. pavogti: Nudangìno krautuvės kasą.

4. užmušti, nudaigoti: Kai nuėjo žmogus pinigų atsiimti, tai ir nudangìno.

5. nukamuoti: Regėjai. pasilpnintą, nudángintą, nuvargintą.
padangìnti. nunešti: Padangìnsiu puodalį į kitą vietą, galėsi sėsties. pasinešti: Šuo pagavo vištą ir pasidangìno po klėties.
pardangìnti. pargabenti, parkraustyti: Nors negyvą, o pardanginsiu tave į Ukrainos žemelę. Kol parsidánginau su ta mašina, ir pritemo. Jau seniai esu šen parsidangìnęs ir tarp klaipėdiškių nusitūpęs.
pérdanginti. perkelti, perkraustyti: Ir pérdangys mus ižg tos vargų gyvatos ing karalystę savą. Nemaž žodžių pérdangintų iš penktojo linksniavimo į trečiąjį. Kur dabar pársidangysi? Nuo tos dienos persidangina į Tilžę gyventi.
pradangìnti.

1. pragabenti: Mačiau, pradangìno mašiną – kuls jau kas nors. Pro mumis prasidángino vokiečiai su abozais.

2. prarasti, pražaidoti: Pradangino namus. Pradangino vienintelę lietuvystės paramą.
sudangìnti. sukraustyti: Jis visus daiktus iš pastogės į daržinę sudángino. Ūkinykai, pajutusys ateinant kryžeivius, į piles susidangino.
uždangìnti. užkelti, užkraustyti: Kur tu uždánginsi tas stakles ant aukšto!. Ko tu tę užsidanginaĩ, ar nelipsi žemyn!


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'antsidanginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis