kapčius

.
kãpčius (кaпeц, kopiec).

1. sukastas žemės kauburys (kaupas) lauko ribai, ežiai, sienai pažymėti, ežiaženklis, erekys: Ėjo visą dieną, daug kartų sėsdamas pasilsėti ant nurudusia žole apžėlusių kapčių. Jie savo širdyse išgyveno visas laikotarpio sąžinės kovas, pastatydami prieš žemiškąjį turtą, prieš laukų kapčius žmogiškąjį sąmoningumą. Supyliau kapčių gale sklypo. Vienasėdžiais kai dalijomės, tai, regėjos, kãpčius amžinus pilam. Matininkas sukasė dvylika kapčių. Apie Palias kapčius kasa. Stovi kaip šuo ant kãpčiaus.

2. krūva daržovių (šakniavaisių), apskleista šiaudais ir apmesta (apipilta) storai žemėmis, kad žiemą daržovės nesušaltų, kauburys: Apmesk storai kapčiùs, kad bulbės nepašaltų. Šią žiemą bulvės kãpčiuo [je] sušuto. Ar kapčių atkasėt? Ar jau išėmėt bul'bas iš kãpčiaus? Kãpčiuje sušuto bulbės. Mes penkis kapčiùs pripylėm runkelių. I kãpčiuo [je] bulvės apejo vandeniu. Šiais metais bulves supylėme į kãpčių. Atnešk bul'bų iš kãpčiaus!

3. skruzdėlynas: Jauti iš juodo kapčiaus skruzdėlyno kvapą. Ant savo kapčių [skruzdėlės] neša ir velka, draugėn subėga didelė talka.

4. kurmiarausis: Visas pabalys kurmių kapčiais išknistas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'kapcius' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2019 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis