valdytojas

valdýtojas (-is. -us), -a.

1. valdovas 1: Pasaulio valdytojas. Valdytoja, valdovė. Valdýtojis, rikis. Gerai jautė, jog jis. yra neregiamu praamžiu ir nemariu valdytoju viso sutvėrimo ir dievaičiu. Jėzus neesti prastas koksai žmogus, bet … didis … dangaus ir žemės valdytojas. Žinote, jog tie, kurius vertais sant išmano, kad būtų valdytojais žmonių, valdžią turi and jų. Tuoj sušaukė visas žuvis marių ir prisakė suieškotie [anties kiaušinį],
bo anas buvo žuvų valdytojas. Raiba gegutė girioj kukavo, žaliosios girelės valdytojelė. | Ponų taryba, tikroji Lenkijos valdytoja, norėjo padaryti Lietuvą kuo labiau priklausomą nuo Lenkijos.

2. kas žiūri (darbų, reikalų) tvarkos, tvarko, vadovauja: Žemės valdýtojas. Banko valdýtojas. Namų valdytojas. Valdytojas, užveizda. Kaip paliko valdytoju dvaro, tuoj pradėjo visus labai spausti. Tėvas buvo an sa [vo] ūkio valdýtojas. Ir atejo gaspadorius, tų namelių valdytojus. Aš gavau vyrą tai labai ščyrą, didį artoją ir valdytoją. Bičių motina visos šeimos valdýtoja. Šalia jų pasistatė tokie valdytojai, kurie savo pačių širdį bei namus niekados n’išmanę valdyti. Valdytoją (kerdžių) šaukia „dėde“ ir visi piemenys jo bijos. vietininkas: Valdýtojas kieno vietoje.

3. kas turi ką (ppr. nuosavybės teisėmis), naudojasi kuo, savininkas: Savininkas ar teisėtas valdytojas. Vogimas – paėmimas svetimo daikto nesiklausiant valdýtojo. Tada karaliūnas pradėjo tinksnoti visos karalystės panelėms tą kurpelę, kad atrastų jos valdytoją. paveldėtojas: Po tėvo numirimui jis. liko valdytoju jo turtų. nuomininkas: Valdýtojas, rendauninkas valdomosios žemės, arendatorius.

4. kas suvaldo ką, sutramdo, įveikia: Ko liūdnas žirgelis ir valdytojelis? | O jei kam norint įkirto gyvatė, tai toksai [gyvačių] valdytojas ims švilpti. | Perkūnų valdytojis.
apvaldýtojas, -a. kas apvaldo, paima į nelaisvę.
nuvaldýtojas (-is;), -a. kas pajėgia nuvaldyti, sutramdyti, įveikti.
suvaldýtojas (-is), -a.

1. kas suvaldo, sutvarko, vadovauja: Turėsi vyrą gerą artoją ir savo galvos suvaldýtoją.

2. kas sutramdo, įveikia: Franklinas – perkūnų suvaldytojas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'valdytojas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x