patvirtinimas

tvìrtinimas. → tvirtinti:

1. Tvirtinimas akmenimis.

2. Tvirtinimo varžtas. Tvìrtinimo apkaba.

3. tvirtinamasis įtaisas, sutvirtinimas: Jau pirmykštėje bendruomenėje buvo kasami požeminiai kasiniai, kartais ir su mediniais tvirtinimais. Metalinis tvirtinimas. Tvirtinimo pleištai turi neišsikišti. Jų palapinę vėtra nuplėšė nuo tvirtinimų ir nunešė.

4. → tvirtinti 7: Visi bendrapavardžiai, nors, mano senelės tvirtinimu, visai mums ne giminės. Remdamasis dainų medžiaga, knygos autorius [Kraševskis] griežtai paneigia tvirtinimus, kad Lietuva XIV a. buvusi barbarų šalis. Teigiamieji benariai sakiniai, turėdami klausiamąją intonaciją, pasako tvirtinimą, kuriuo kalbantysis dar šiek tiek abejoja, kurį tikisi būsiant ir kitų patvirtintą.

5. → tvirtinti 8: Biudžeto tvirtinimas. Tėvas šventasis 1564 m. dėl tvirtinimo patvirtino, bet nau [ja] s vyskupas sunkiai susirgo.
aptvìrtinimas.

1. → aptvirtinti 1: Buvo adjutantu …, paskiaus kapitonu 1822 m, rodydamas nuomoningumą taip prie aptvirtinimo pilies Žamasčio, kaip ir prie perkasimo Augustavos kastinio.

2. sutvirtinta, sustiprinta vieta: Krantų aptvirtinimai čia išdraskyti arba sugriauti. Apsitvìrtinimus paėmė.
įtvìrtinimas. → įtvirtinti:

1. Kopų įtvirtinimas.

2. Prieštilčio įtvìrtinimas.

3. įtvirtinta vieta: V-I a. pr. m. e. kalvose įsikūrusių baltų sodybviečių įtvirtinimus tesudarė medinė tvora, statūs šlaitai ir gamtinės kliūtys. Vilniaus miestas gynybiniais įtvirtinimais jau buvo apjuostas XIV a, Gedimino ar Vytauto laikais. Armija nesikasė jokių apkasų, nedarė jokių įsitvirtinimų.

4. → įtvirtinti
3.

5. → įtvirtinti 4: Teisingumo supratimas įkvepia žmones kovai už visuomeninių santykių pertvarkymą ir tobulinimą, gėrio ir žmoniškumo įtvirtinimą. Kalbos normų įtvirtinimui ypač reikšmingas yra varijuojančių formų iškėlimas ir jų įvertinimas normos požiūriu. Ryšium su gimtosios kalbos įsitvirtinimu mokyklose kilo reikalas tobulinti rašybą.
nutvìrtinimas.

1. → nutvirtinti
3. Nusitvìrtinimas mislyje.

2. → nutvirtinti 5: Tada stosis jų. tikrasis nutvirtinimas.
patvìrtinimas.

1. → patvirtinti
1.

2. → patvirtinti 4: Teikis pats mūspe karaliaut o patvirtinimą dovanot, id tavimp gyvi būtumbim ir amžinai garbintumbim.

3. → patvirtinti 7: Darbas buvo baigtas, reikėjo tiktai jo praktiško patvirtinimo. Tarsi laukdama patvirtinimo, Elė pažvelgė į tarybos narius. Bažnyčia katalikų, būdama štulpu ir patvirtinimu tiesos, niekaip negal išguldyme apsirikt. Toji historija Evangelijos … tarnauja mumus ypačiai ant patvirtinimo tikėjimo. Dėl didesnio patvirtinimo tos pačios teisybės daugiaus dar privesiu historijų apei amžiną prapultį šventvagišių. Savo žodžių patvirtinimopi priduoda … vardus tūlų daiktų. Tikra žinia, patvirtinimas. Ir vis dėlto baisus buvo pasitvirtinimas, kad sunkiausia žmogui įveikti ne kitų daromas kliūtis, tveriamas pertvaras, duodamus darbus, o tai, kas yra pačiame tavyje.

4. → patvirtinti 8: Metinės apyskaitos patvìrtinimas. Apei tus dalykus duoti žinią dėl patvirtinimo.

5. pabrėžimas: Patvìrtinimo dalelė - ai nesuauga su žodžiais amžinai.

6. → patvirtinti 11: Davė mumis sakramentą patvirtinimo.
pritvìrtinimas. → pritvirtinti:

1. Pritvirtinimo konstrukcija. Prisitvirtinimo vieta.

2. Šio pažado vykdymas sustiprino valstiečių pritvirtinimą prie žemės.
sutvìrtinimas.

1. → sutvirtinti 1: Lakiųjų smėlynų sutvirtinimas.

2. → sutvirtinti
4.

3. sutvirtinamasis įtaisas: Apkaustai, metaliniai durų, vartų, langinių, skrynių, seifų, spintų, balnų, knygų sutvirtinimai. Sukaltiniai sutvirtinimai.

4. sutvirtinta vieta, sustiprinimai: Senovės sutvirtinimų liekanos rodo, kad miestelis buvo karinės reikšmės vietovė.

5. → sutvirtinti 5: Susiėjusiejie atstovai rūpintųs gal ir naujų draugijų steigimu, senųjų sutvirtinimu.

6. → sutvirtinti 11: Sutvirtinimas, arba konfirmacija, yra tikinčiojo patepimas šventintu aliejumi, turįs sutvirtinti jo tikėjimą. Po krikšto jiems buvo suteiktas ir sutvirtinimo sakramentas.
užtvìrtinimas.

1. → užtvirtinti 7: Kai tos žemės pirkimo popierius dirbo, tai nepadirbo užtvìrtinimo, nebeturėjo pinigų.

2. pritvirtinimas 1.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'patvirtinimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė
x